European Championships Rotterdam - Event

European Championships Rotterdam

  • Date: 20 May 2005 - 22 May 2005
  • Place: Rotterdam, Netherlands
  • Type: European Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U60
1 Armen Nazaryan ARM
2 Ludwig Paischer AUT
3 Ruben Houkes NED
3 Lavrentios Alexanidis GRE
5 Cédric Taymans BEL
5 Nijat Shikhalizada AZE
7 Javier Fernández ESP
7 Evgeny Kudyakov RUS
U66
1 Elchin Ismayilov AZE
2 Miklós Ungvári HUN
3 Benjamin Darbelet FRA
3 Aleksandr Shlyk BLR
5 David Margoshvili GEO
5 Marcel Trudov MDA
7 Costel Danculea ROU
7 Huseyin Ozkan TUR
U73
1 Ákos Braun HUN
2 Yoel Razvozov ISR
3 Daniel Fernandes FRA
3 David Kevkhishvili GEO
5 Henri Schoeman NED
5 Vsevolods Zelonijs LAT
7 David Papaux SUI
7 Saso Jereb SLO
U81
1 Ole Bischof GER
2 Boris Novotny SVK
3 Euan Burton GBR
3 Robert Krawczyk POL
5 Guillaume Elmont NED
5 Anthony Rodriguez FRA
7 Grigori Mamrikishvili GEO
7 Ilya Chimchiuri UKR
U90
1 David Alarza ESP
2 Roberto Meloni ITA
3 Mark Huizinga NED
3 Sergei Aschwanden SUI
5 Michael Pinske GER
5 Irakli Tsirekidze GEO
7 Valentin Grekov UKR
7 Steven Vidler GBR
U100
1 Christophe Humbert FRA
2 Ariel Zeevi ISR
3 Ruslan Gasymov RUS
3 Daniel Brata ROU
5 Elco van der Geest NED
5 Juri Rybak BLR
7 Amel Mekic BIH
7 Michele Monti ITA
O100
1 Alexander Mikhailin RUS
2 Janusz Wojnarowicz POL
3 Dennis van der Geest NED
3 Andrian Kordon ISR
5 Selim Tataroglu TUR
5 Barna Bor HUN
7 Martin Padar EST
7 Ivan Iliev BUL
referee
9 Manfred Hausberger AUT
9 Oriano Cappellin BEL
9 Franky De Moor BEL
9 Oleg Teter BLR
9 Aleksandar Hrast CRO
9 Vinko Pancevski CRO
9 Zdenek Nachtigall CZE
9 Marek Simcak CZE
9 Manuel Cortes ESP
9 Alfredo Elizalde ESP
9 Einar Suur EST
9 Kari Neuvonen FIN
9 Matti Tieksola FIN
9 Marc Delvingt FRA
9 Patrick Vial FRA
9 David Martin GBR
9 Stefan Bode GER
9 Andreas Hempel GER
9 Nikolaos Chekimoglou GRE
9 Miklos Csorba HUN
9 Miklos Vagi HUN
9 Eran Vardi ISR
9 Pasquale Chyurlia ITA
9 Massimo Sulli ITA
9 Jan Gietema NED
9 Henk Plugge NED
9 Harry Wolters NED
9 Per Arne Grime NOR
9 Zbigniew Bielawski POL
9 Zbigniew Motrycz POL
9 Carlos Duarte POR
9 Eduardo Garcia POR
9 Dan Ionescu ROU
9 Ionel Stoicut ROU
9 Sergei Kabanov RUS
9 Vladimir Vostrikov RUS
9 Sinisa Skrbic SRB
9 Rene Albrecht SUI
9 Marcel Piller SUI
9 Vladimir Hnidka SVK
9 Tomas Jukl SVK
9 Mario D'Alessandro SWE
Country Gold
Spain3
Turkey2
Romania2
Austria1
Greece1
Italy1
Israel1
Netherlands1
Germany1
Ukraine1