European Cadet Championships U18 Warsaw - Event

European Cadet Championships U18 Warsaw

  • Date: 27 Jun 2019 - 30 Jun 2019
  • Place: Warsaw, Poland
  • Type: European Cadet Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Romain Valadier Picard FRA
2 Mykyta Holoborodko UKR
3 Nika Bachiashvili GEO
3 Alexandru Matei ROU
5 Louis Pestelard FRA
5 Ariel Shulman ISR
7 Dzmitry Zelianko BLR
7 Andrei Anghel ROU
U55
1 Vincenzo Skenderi ITA
2 Bence Farkas HUN
3 Kamran Suleymanov AZE
3 Nijat Mammadli AZE
5 Yafim Vitkouski BLR
5 Vladyslav Kolobov UKR
7 Berat Bahadir TUR
7 Emile Notebaert FRA
U60
1 Turan Bayramov AZE
2 Muhammed Demirel TUR
3 Andarbek Arsunukaev RUS
3 Rizvan Magomadov RUS
5 Andrejs Skomorohovs LAT
5 Vladyslav Kazimirov UKR
7 Georgios Balarjishvili CYP
7 Antonin Dvoracek CZE
U66
1 Adam Tsechoev RUS
2 Saikhan Shabikhanov RUS
3 Michail Tsoutlasvili GRE
3 Mo Van Dun NED
5 Daniel Szegedi HUN
5 Rostyslav Berezhnyi UKR
7 Matin Rzazade AZE
7 David Dyshel ISR
U73
1 Adam Kopecky CZE
2 Luigi Centracchio ITA
3 Dzianis Yauseyenka BLR
3 Aleksandar Rajicic SRB
5 Vugar Talibov AZE
5 Alexandre Tama GBR
7 Jarne Duyck BEL
7 Panagiotis Shakos CYP
U81
1 Ikhvan Edilsultanov RUS
2 Tymur Valieiev UKR
3 Mikhail Avdeev RUS
3 Peter Safrany HUN
5 Akaki Japaridze GEO
5 Albin Kociol POL
7 Iftach Badash ISR
7 Pedro Lima POR
U90
1 Kenny Liveze FRA
2 Dzhavad Guseinov RUS
3 Tornike Poladishvili GEO
3 Daniele Accogli ITA
5 Michal Jedrzejewski POL
5 Karl Priilinn Turk EST
7 Gizo Gugunashvili GEO
7 Martynas Paskevicius LTU
O90
1 Giga Tatiashvili GEO
2 Irakli Demetrashvili GEO
3 Akhmed Magomadov RUS
3 Huseyn Mammedov AZE
5 Nodar Onoprienko RUS
5 Mathias Anglionin FRA
7 Josip El Sawy GER
7 Mikita Staravoitau BLR
referee
9 Zygmantas Rybinas LTU
9 Osman Ekinci TUR
9 Gregor Rankel SLO
9 Damien Piau FRA
9 Karel Dvorak CZE
9 Artem Ilin RUS
9 Oren Ben Arzi ISR
9 Vano Dzamashvili GEO
9 Stefan Newbury GBR
9 Walter Patoor BEL
9 Andreas Bernhofer AUT
9 Juan Carlos Gonzalez Serrano ESP
9 Nikola Malesevic SRB

Results women

U40
1 Susanna Stepanyan ARM
2 Luca Mamira HUN
3 Giorgia Hagianu ROU
3 Pauline Cuq FRA
5 Karina Minnikaeva RUS
5 Chiara Antonina Dispenza ITA
7 Ecre Alayildiz TUR
7 Alina Lazareva RUS
U44
1 Hanife Ozcan TUR
2 Anastasiia Balaban BUL
3 Aya Louchene FRA
3 Tereza Bodnarova CZE
5 Merve Azak TUR
5 Marina Vorobeva RUS
7 Joshlyn Supusepa NED
7 Meghan Vo FRA
U48
1 Assunta Scutto ITA
2 Raquel Brito POR
3 Ana Viktorija Puljiz CRO
3 Iasmina Covaciu ROU
5 Buketnur Karabulut TUR
5 Chloe Deversain FRA
7 Sabina Aliyeva AZE
7 Sindi Vainshtein ISR
U52
1 Veronica Toniolo ITA
2 Anika Schicho AUT
3 Liliia Nugaeva RUS
3 Mariam Amkhadova RUS
5 Palina Slesarenka BLR
5 Lycia Guebli FRA
7 Romi Dori ISR
7 Vladyslava Snitko UKR
U57
1 Ozlem Yildiz TUR
2 Florentina Ivanescu ROU
3 Kseniia Galitskaia RUS
3 Natalia Elkina RUS
5 Alexe Wagemaker NED
5 Sara Lisciani ITA
7 Aytaj Gardashkhanli AZE
7 Fationa Kasapi KOS
U63
1 Alessia Corrao BEL
2 Laura Vazquez ESP
3 Lidia Brancheva BUL
3 Ayten Mediha Yeksan TUR
5 Katarina Kristo CRO
5 Tatiana Guzun RUS
7 Nikolett Nyiri HUN
7 Agata Palka POL
U70
1 Ai Tsunoda ESP
2 Una Dolgilevica LAT
3 Katarzyna Sobierajska POL
3 Yael Van Heemst NED
5 Nino Gulbani GEO
5 Elisabeth Pflugbeil GER
7 Carolina Mengucci ITA
7 Tia Scheerat GER
O70
1 Erica Simonetti ITA
2 Oxana Diacenco MDA
3 Asya Tavano ITA
3 Hilal Ozturk TUR
5 Liz Ngelebeya FRA
5 Aleksandra Zagirova RUS
7 Szilvia Farkas HUN
7 Gvantsa Somkhishvili GEO
referee
9 Szymon Herian POL
9 Katharina Marzok GER
9 Lena Sterea ROU
9 Ewa Gnyp POL
9 Klara Mitrovic-Ramineli CRO