• Junior European Championships Sarajevo - Event

    Junior European Championships Sarajevo

    • Date: 20 Sep 2013 - 22 Sep 2013
    • Place: Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
    • Type: European Junior Championships
    • Comparable competitions:

    Judo results

    Filter country:

    Results men

    U55
    1 Davud Mammadsoy AZE
    2 Vincent Manquest FRA
    3 Akos Bartha HUN
    3 Mehman Sadigov AZE
    5 Matthieu Groell SUI
    5 Garik Harutyunyan ARM
    7 Alex Ferariu ROU
    7 Vitaly Kurmashov RUS
    U60
    1 Rashad Rufullayev AZE
    2 Ahmet Sahin Kaba TUR
    3 Francisco Garrigós ESP
    3 Oruj Valizada AZE
    5 Fabio Basile ITA
    5 Lukhumi Chkhvimiani GEO
    7 Egor Mgdsyan RUS
    7 Patryk Wawrzyczek POL
    U66
    1 Georgios Azoidis GRE
    2 Anthony Zingg GER
    3 Ilija Ciganovic SRB
    3 Martin Végvári HUN
    5 Junior Degen NED
    5 Davit Ghazaryan ARM
    7 Thomas Lissens BEL
    7 Matteo Piras ITA
    U73
    1 Vedat Albayrak GRE
    2 Levan Gugava GEO
    3 Sami Chouchi BEL
    3 Nuno Saraiva POR
    5 Jakub Jecminek CZE
    5 Nicon Zaborosciuc MDA
    7 Artur Sarkisyan UKR
    7 Vlad Visan ROU
    U81
    1 Aslan Lappinagov RUS
    2 Tomasz Szczepaniak POL
    3 Ivaylo Ivanov BUL
    3 Mammadali Mehdiyev AZE
    5 Alexios Ntanatsidis GRE
    5 Max Stewart GBR
    7 Abdulhagg Rasullu AZE
    7 Peter Zilka SVK
    U90
    1 Beka Gviniashvili GEO
    2 Michael Korrel NED
    3 Gergö Fogasy HUN
    3 David Tekic GER
    5 Célio Dias POR
    5 Vladzimir Shumeika BLR
    7 Laurin Boehler AUT
    7 Zilvinas Lekavicius LTU
    U100
    1 Guram Tushishvili GEO
    2 Nabil Machtrou FRA
    3 Toma Nikiforov BEL
    3 Leon Strueber GER
    5 Viktar Larchanka BLR
    5 Tornike Otinashvili GEO
    7 Marius Piepke GER
    7 Mikita Zholudzeu BLR
    O100
    1 Anton Krivobokov RUS
    2 Levani Matiashvili GEO
    3 Iakiv Khammo UKR
    3 Giorgi Zakariadze GEO
    5 Anton Rudnyk UKR
    5 Nabil Zalagh FRA
    7 Paul Elm GER
    7 Hennrich Sildveer EST
    referee
    9 Valeh Magerramov AZE
    9 Oriano Cappellin BEL
    9 Anto Prgomet CRO
    9 Enrique Eraña ESP
    9 Jean Jacques Rusca FRA
    9 Vano Dzamashvili GEO
    9 Frank Wolf GER
    9 Viktor Havasi HUN
    9 Christopher Hickey IRL
    9 Oren Ben Arzi ISR
    9 Cosmin Cristea ROU
    9 Vasily Smolin Sr. RUS
    9 Emil Pozvek SLO

    Results women

    U44
    1 Borislava Damyanova BUL
    2 Julijana Savic SRB
    3 Marusa Stangar SLO
    3 Andreea Stefanescu ROU
    5 Maria Lebedeva RUS
    5 Priscilla Morand SUI
    7 Sabina Giliazova RUS
    7 Cheyenne Mounier FRA
    U48
    1 Irina Dolgova RUS
    2 Anna Dmitrieva RUS
    3 Cristina Budescu MDA
    3 Tamara Silva SUI
    5 Amandine Buchard FRA
    5 Alexandra Pop ROU
    7 Nicole Kaiser AUT
    7 Noa Minsker ISR
    U52
    1 Odette Giuffrida ITA
    2 Julia Rosso FRA
    3 Larisa Florian ROU
    3 Distria Krasniqi IJF
    5 Zarina Babinyan RUS
    5 Daniela Raia ITA
    7 Shira Hayat ISR
    7 Mariia Skora UKR
    U57
    1 Fabienne Kocher SUI
    2 Daria Mezhetskaia RUS
    3 Nekoda Smythe-Davis GBR
    3 Arleta Podolak POL
    5 Anastasiia Konkina RUS
    5 Fanny Malmborg SWE
    7 Jaione Equisoain ESP
    7 Theresa Stoll GER
    U63
    1 Do Velema NED
    2 Szabina Gercsák HUN
    3 Daniela Kazanoi BLR
    3 Magdalena Krssakova AUT
    5 Bar Farin ISR
    5 Jemima Yeats-Brown GBR
    7 Margriet Bergstra NED
    7 Maja Blagojevic CRO
    U70
    1 Barbara Matić CRO
    2 Dariko Gabaidze RUS
    3 Valeria Ferrari ITA
    3 Lea Pueschel GER
    5 Yarden Mayersohn ISR
    5 Aleksandra Samardžić BIH
    7 Margaux Pinot FRA
    7 Emilie Sook DEN
    U78
    1 Madeleine Malonga FRA
    2 Sama Hawa Camara FRA
    3 Karen Stevenson NED
    3 Anastasiya Turchyn UKR
    5 Brigita Matić-Ljuba CRO
    5 Anna-Maria Wagner GER
    7 Silvia Garcia Aguilar ESP
    7 Babette Van Aggelen NED
    O78
    1 Milica Zabic SRB
    2 Kubra Kara TUR
    3 Anastasiia Sapsai UKR
    3 Clarissa Taube GER
    5 Gwendolyn Le Guilloux FRA
    5 Ivana Šutalo CRO
    7 Jelena Arnautović BIH
    7 Aleksandra Babintseva RUS
    referee
    9 Petra Jungwirth AUT
    9 Elaine Down GBR
    All judo results of Teddy Riner,Daria Bilodid,Tadahiro Nomura,Shohei Ono,Matthias Casse,Majlinda Kelmendi,Clarisse Agbegnenou,Ilias Iliadis,Flávio Canto,Fabio Basile,Joshiro Maruyama,Naohisa Takato,Hifumi Abe,Uta Abe,Shirine Boukli,Lukas Krpálek,Tina Trstenjak,Rustam Orujov,Jessica Klimkait,Nemanja Majdov,Jorge Fonseca,Nikoloz Sherazadishvili,Guram Tushishvili,Varlam Liparteliani,Sagi Muki,Noël Van 't End,Saeid Mollaei,Christa Deguchi,Manuel Lombardo,Toshihiko Koga,Rafaela Silva,Distria Krasniqi,Peter Paltchik,Madeleine Malonga,Sally Conway,Ryuju Nagayama,Fanny Malmborg and 144000+ other judoka in 649000+ results and 425000+ judo matches including the recent European Championships Lisbon,Grand Slam Tel Aviv,Grand Slam Tashkent,Grand Slam Tbilisi,Grand Slam Antalya,All Japan Judo Championships Fukuoka,Asian Oceania Championships Bishkek and 16000+ major judo events. More judo info than you can analyse 24/7! Share your results with your judo network.

    Become an Insider!