European Cadet Championships U17 Bar - Event

European Cadet Championships U17 Bar

  • Date: 22 Jun 2012 - 24 Jun 2012
  • Place: Bar, Montenegro
  • Type: European Cadet Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Erekle Arkhozashvili GEO
2 Moritz Plafky GER
3 Elnur Abbasov AZE
3 Sadiq Gurbanov AZE
5 Filip Jovanovic SRB
5 Angelo Pantano ITA
7 Roy Koffijberg NED
7 Vincent Vernay FRA
U55
1 Ilkin Babazada AZE
2 Beka Natatralashvili GEO
3 Harutyun Dermishyan ARM
3 Giorgi Katsiashvili GEO
5 Daikii Bouba FRA
5 Devin Waldenburg GER
7 Lorenas Ažukas LTU
7 Oleksandr Makukha UKR
U60
1 Koba Mchedlishvili GEO
2 Dzmitry Minkou BLR
3 Ilkin Mammadov AZE
3 Manuchekhr Kodiri RUS
5 Marko Grandic SRB
5 Samvel Chakra RUS
7 Andriy Golubov UKR
7 Beka Udesiani GEO
U66
1 Strahinja Buncic SRB
2 Petar Zadro BIH
3 Bachana Bolkvadze GEO
3 Musa Kodzoev RUS
5 Enrico Atkinson GBR
5 Tim Gramkow GER
7 Mihael Topolovec CRO
7 Christopher Wagner AUT
U73
1 Ruslan Godizov RUS
2 Gamzat Zurgaraev RUS
3 Arso Milic MNE
3 Christ Gengoul FRA
5 Grachik Avagyan UKR
5 Frank De Wit NED
7 Islam Abanoz TUR
7 Dominik Druzeta CRO
U81
1 Mikhail Igolnikov RUS
2 Marko Bubanja AUT
3 Sandro Makatsaria GER
3 Martin Matijass GER
5 Nika Movelidze GEO
5 Ruslan Knolik BLR
7 Izmael Nagoev RUS
7 Adam Nagy HUN
U90
1 Karlen Palyan RUS
2 Daviti Ramazashvili GEO
3 Rokas Nenartavicius LTU
3 Shota Vaniev RUS
5 Oleksiy Lysenko UKR
5 Ionut Vasian ROU
7 Adam Rudinszky HUN
7 Davide Pozzi ITA
O90
1 Fedir Panko UKR
2 Ruslan Shakhbazov RUS
3 Alexandr Begmetov RUS
3 Messie Katanga FRA
5 Attila Fábián HUN
5 Harun Sadikovic BIH
7 Zaza Gojiashvili GEO
7 Mircea Croitoru ROU
referee
9 Davit Khitaryan ARM
9 Fariz Huseynov AZE
9 Rosen Rusev BUL
9 Davor Marinic CRO
9 Marek Simcak CZE
9 Frank Doetsch GER
9 Panajotis Papadopolous GRE
9 Krisztian Deierl HUN
9 Guerrino De Patre ITA
9 Petter Grime NOR
9 Nuno Antonio POR
9 Cosmin Cristea ROU
9 Sinisa Skrbic SRB
9 Tomas Jukl SVK
9 Sergiy Koznov UKR

Results women

U40
1 Amber Gersjes NED
2 Rabia Senyayla TUR
3 Camelia Ionita ROU
3 Tsvetelina Tsvetanova BUL
5 Darya Gavryushenko UKR
5 Victoria Schuhmann AUT
7 Elena Kostadinova BUL
7 Tatiana Misaylova RUS
U44
1 Soraya Bernstein GER
2 Noelle Grandjean FRA
3 Reka Pupp HUN
3 Kristina Shilova RUS
5 Karen Quilghini FRA
5 Anastasiya Turcheva RUS
7 Maria Bianka Lojanica NED
7 Ivanna Stytsun UKR
U48
1 Betina Temelkova BUL
2 Marine Baumans BEL
3 Adele Ravagnani ITA
3 Anja Stangar SLO
5 Anne-Sophie Schmidt GER
5 Gülkader Sentürk TUR
7 Andreja Leski SLO
7 Anamaria Ionita ROU
U52
1 Katja Stiebeling GER
2 Yuliya Khramova UKR
3 Sofia Fiora ITA
3 Sarah Harachi FRA
5 Ilayda Seyis TUR
5 Khrystsina Yarats BLR
7 Ariel Bezalel ISR
7 Jodie Caller GBR
U57
1 Stefania Dobre ROU
2 Marta Ermolaeva UKR
3 Nikoletta Balázs HUN
3 Gaby De By NED
5 Višnja Rajčić CRO
5 Marta Wykupil POL
7 Mariana Esteves POR
7 Chloe Nicoud FRA
U63
1 Alessandra Prosdocimo ITA
2 Aleksandra Samardžić BIH
3 Patricija Brolih SLO
3 Szabina Gercsák HUN
5 Chiara Carminucci ITA
5 Tea Tintor SRB
7 Ivana Sunjevic MNE
7 Kateryna Protasova UKR
U70
1 Brigita Matić-Ljuba CRO
2 Ekaterina N Tokareva RUS
3 Marie Eve Gahié FRA
3 Sara Tintor SRB
5 Tamara Dychko UKR
5 Chantal Walhout NED
7 Yana Reneiskaya BLR
7 Sara Rodriguez ESP
O70
1 Kamila Pasternak-Plata POL
2 Vasylyna Kyrychenko UKR
3 Emese Kárpati HUN
3 Paula Kulaga POL
5 Galina Kovalskaya UKR
5 Soraya Luri Meret ITA
7 Kitti Nagy HUN
7 Sebile Akbulut TUR
referee
9 Heather Loontjens BEL
9 Victoria Melendez ESP
9 Marie-Line Parfait FRA
9 Jenny Koster NED
9 Anna Soloducha POL
9 Olga Dmitrieva RUS