European Cadet Championships U18 Athens - Event

European Cadet Championships U18 Athens

  • Date: 4 Jul 2014 - 6 Jul 2014
  • Place: Athens, Greece
  • Type: European Cadet Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Rustam Zabolotnyi RUS
2 Temur Nozadze GEO
3 Kyrylo Samotug UKR
3 Konstantin Simeonidis RUS
5 Andrea Carlino ITA
5 Vano Khubashvili GEO
7 Emre Celik TUR
7 Ugurcan Zehir TUR
U55
1 Natig Gurbanli AZE
2 Ayub Bliev RUS
3 Manuel Lombardo ITA
3 Robinzon Beglarashvili GEO
5 Kazbek Achmizov RUS
5 Jorre Verstraeten BEL
7 Fabrizio Magozzi ITA
7 Yaroslav Skopnenko UKR
U60
1 Romaric Bouda FRA
2 Ofek Shani ISR
3 Neil MacDonald GBR
3 Asim Mameidov UKR
5 Thomas Macrez FRA
5 Twan Van der Werff NED
7 Giovanni Esposito ITA
7 Karo Marandian UKR
U66
1 Hidayet Heydarov AZE
2 Ismail Chasygov RUS
3 Daniel Jean FRA
3 Beka Udesiani GEO
5 Milan Buncic SRB
5 Naim Matt SUI
7 Ivan Bishkarov BUL
7 Jan Kosak SLO
U73
1 Alexandr Kolesnik RUS
2 Tim Gramkow GER
3 Nicolas Chilard FRA
3 Martin Hojak SLO
5 Leonardo Casaglia ITA
5 Nikita Duinovs LAT
7 Guillaume Riboulet FRA
7 Jesper Smink NED
U81
1 Turpal Tepkaev RUS
2 Zaur Ramazanov RUS
3 Sergii Krivchach UKR
3 Eduard Trippel GER
5 Matthias Casse BEL
5 Tony Persehais FRA
7 German Duran EST
7 Lorenzo Perricone FRA
U90
1 Zelym Kotsoiev UKR
2 Giorgi Gvelesiani GEO
3 Aaron Fara AUT
3 Daviti Ramazashvili GEO
5 Martti Puumalainen FIN
5 Musa Shakaraliyev AZE
7 Milot Jusufi GER
7 Jakub Ozimek POL
O90
1 Jur Spijkers NED
2 Vakhid Daurbekov RUS
3 Alessandro Graziano ITA
3 Stephan Hegyi AUT
5 Romas Petkus LTU
5 Ahmet Yildirim TUR
7 Oleksandr Chaykovskyy UKR
7 Dominik Majowski POL
referee
9 Sergey Skamarovski BLR
9 Jose Luis Alonso ESP
9 Olivier Desroses FRA
9 Peter Crumpton GBR
9 Merab Loseurashvili GEO
9 Andre Lippeck GER
9 Panajotis Papadopolous GRE
9 Viktor Havasi HUN
9 Ofer Ben Zvi ISR
9 Cosmin Cristea ROU
9 Elman Kurbanov RUS
9 Vitaliy Sulima UKR

Results women

U40
1 Justine Deleuil FRA
2 Lois Petit BEL
3 Cicek Akyuz TUR
3 Marija Ivkovic SRB
5 Aida Bikbova RUS
5 Natalia Kipshidze GEO
7 Vasiliki Kourri CYP
7 Lidia Marin ROU
U44
1 Michela Fiorini ITA
2 Leyla Aliyeva AZE
3 Aniek Norder NED
3 Jana Schmitz GER
5 Kincső Mihalovits HUN
5 Romane Yvin FRA
7 Amber Gersjes NED
7 Manon Urdiales FRA
U48
1 Rabia Senyayla TUR
2 Blandine Pont FRA
3 Ekaterina Dolgikh RUS
3 Marusa Stangar SLO
5 Alessia Ritieni ITA
5 Anastasiya Turcheva RUS
7 Marine Baumans BEL
7 Merve Tas TUR
U52
1 Andreja Leski SLO
2 Betina Temelkova BUL
3 Gwenaelle Patin FRA
3 Pauline Starke GER
5 Lydia Boudouaia FRA
5 Nazakat Khalili AZE
7 Myriam Blavier BEL
7 Julie Kemmink NED
U57
1 Thea Gercken GER
2 Anna Dabrowska POL
3 Hilde Jager NED
3 Julia Kowalczyk POL
5 Mariia Gryzlova RUS
5 Emilia Kanerva FIN
7 Fleur Den Dekker NED
7 Asimina Theodorakis AUT
U63
1 Lara Reimann GER
2 Michaela Polleres AUT
3 Lubjana Piovesana GBR
3 Ivana Sunjevic MNE
5 Anastasiia Borysenko UKR
5 Renata Lőrinc HUN
7 Clemence Eme FRA
7 Acelya Toprak GBR
U70
1 Giovanna Scoccimarro GER
2 Ekaterina N Tokareva RUS
3 Sarah Maekelburg GER
3 Aleksandra Samardžić BIH
5 Juliette Tarting FRA
5 Chantal Walhout NED
7 Lyudmyla Drozdova UKR
7 Gabriella Willems BEL
O70
1 Marina Bukreeva RUS
2 Anita Formela POL
3 Kamila Pasternak-Plata POL
3 Mercedesz Szigetvári HUN
5 Barbara Cikic NED
5 Raz Hershko ISR
7 Tamara Kraljic SLO
referee
9 Petra Jungwirth AUT
9 Hana Safarikova CZE
9 Kyriaki Limperi GRE
9 Roberta Chyurlia ITA
9 Jenny Koster NED
9 Anna Soloducha POL