European Cadet Championships U17 Teplice - Event

European Cadet Championships U17 Teplice

  • Date: 2 Jul 2010 - 4 Jul 2010
  • Place: Teplice, Czech Republic
  • Type: European Cadet Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Mehman Sadigov AZE
2 Yevgeniy Velychko UKR
3 Iznaur Abdulaev RUS
3 Vincent Manquest FRA
5 Samuel Hall GBR
5 Manuel Scheibel GER
7 Hovhannes Aleksanyan ARM
7 Hristian Hristozov BUL
U55
1 Sakhavat Gadzhiev RUS
2 Fabio Basile ITA
3 Pavel Hladkikh BLR
3 Vladislavs Staruhs LAT
5 Adrian Gomboc SLO
5 Sefa Gül TUR
7 Danylo Drygailo UKR
7 Julian Izsak GER
U60
1 Yunus-Khadzhi Khutiev RUS
2 Viktor Melenevskiy UKR
3 Mikheil Mezurnishvili GEO
3 Huseyn Rahimli AZE
5 Luka Kuralt SLO
5 Matteo Medves ITA
7 Norbert Hencz HUN
7 Mykolas Lukosevicius LTU
U66
1 Dmitry Zuev RUS
2 Martin Végvári HUN
3 Robin Gutsche GER
3 Gabriele Melegari ITA
5 Jalil Jalilov AZE
5 Pavle Kavtaradze GEO
7 Zoltan Farkas ROU
7 Jiri Petr CZE
U73
1 Ivaylo Ivanov BUL
2 Suleiman Vyshegurov RUS
3 Jonas Björktorp SWE
3 Nuno Saraiva POR
5 Alexandru Bogdan ROU
5 Tamazi Oniani GEO
7 Tuomas Halme FIN
7 Jakov Podrug CRO
U81
1 Marcin Gmurek POL
2 Lasha Taveluri GEO
3 Izmail Khamkhoev RUS
3 Krisztian Toth HUN
5 Viktar Larchanka BLR
5 Eldin Omerovic BIH
7 Philipp Galandi GER
7 Oleksandr Kachalov UKR
U90
1 Max De Vreeze NED
2 Daniil Mileshkyn UKR
3 Nicolas Damico ITA
3 Glebs Talalujevs LAT
5 Oleg Abaev RUS
5 Ushangi Gasitashvili GEO
7 Tobias Meier SUI
7 Vitali Zianko BLR
O90
1 Kurban Yakubov RUS
2 Javier Eizaguirre ESP
3 Paul Elm GER
3 Hennrich Sildveer EST
5 Nikola Jeremic SRB
5 Erik Máté HUN
7 Nikola Sreckovic BIH
7 Julian Pintaric AUT
referee
9 Alexan Avetisian ARM
9 Philip Morren BEL
9 Davor Marinic CRO
9 Zdenek Nachtigall CZE
9 Veli-Matti Karinkanta FIN
9 Angelo Santelia FRA
9 Merab Loseurashvili GEO
9 Hans-Werner Krämer GER
9 Zoltan Eleki HUN
9 Eran Vardi ISR
9 GianLuigi Pugnetti ITA
9 Mihail Filimon MDA
9 Mark Bette NED
9 Nuno Antonio POR
9 Marius Jeberean ROU
9 Sinisa Skrbic SRB
9 Emil Pozvek SLO
9 Tomas Jukl SVK
9 Mehmet Yilmaz TUR

Results women

U40
1 Irina Dolgova RUS
2 Borislava Damyanova BUL
3 Jackie Groenen NED
3 Vita Valnova BLR
5 Seyda Ballioglu TUR
5 Ruth Barna ROU
7 Cristina Budescu MDA
7 Dogmara Sagalova UKR
U44
1 Angelina Bombara ITA
2 Sarah Vogel GER
3 Olga Smolska UKR
3 Sarah Strohmayer AUT
5 Marine Lhenry FRA
5 Barbara Batizi HUN
7 Lizzy Coenraad NED
7 Julia Oliva ESP
U48
1 Odette Giuffrida ITA
2 Nicole Kaiser AUT
3 Evgenia Demintseva RUS
3 Alexandra Pop ROU
5 Evelien Cappaert BEL
5 Lilo Schultz NED
7 Anja Lunding DEN
7 Antonia Mavridou GRE
U52
1 Nataliya Ilkiv UKR
2 Zarina Babinyan RUS
3 Nica Antonis BEL
3 Katinka Neu HUN
5 Larisa Florian ROU
5 Tena Sikic CRO
7 Ninon Fontayne FRA
7 Carla Ubasart ESP
U57
1 Dilara Incedayi TUR
2 Ana Kokeza CRO
3 Tamara Djurdjevac MNE
3 Maider Palavecino ESP
5 Janina Beune GER
5 Ekaterina Cretu MDA
7 Anastasia Matvienkova RUS
7 Lola Tielemans BEL
U63
1 Barbara Matić CRO
2 Margaux Pinot FRA
3 Miriam Butkereit GER
3 Magdalena Krssakova AUT
5 Ümmühan Kabak TUR
5 Elena Zyukina RUS
7 Bekky Livesey GBR
7 Saray Padilla ESP
U70
1 Lisa Schneider GER
2 Andrea Sebastian ESP
3 Melora Rosetta ITA
3 Una Tuba SRB
5 Yvonne Odink NED
5 Julie Pierret FRA
7 Aleksandra Jablonska POL
7 Anastasiya Turchyn UKR
O70
1 Aroa Martín Lara ESP
2 Anastasiia Sapsai UKR
3 Iuliia Lianichenko RUS
3 Giuseppina Macri I ITA
5 Marine Erb FRA
5 Katrien Johnson BEL
7 Hannah Lewis GBR
7 Amber Van der Hoff NED
referee
9 Petra Jungwirth AUT
9 Victoria Melendez ESP
9 Elaine Down GBR
9 Krystina Macioszczyk POL
9 Marina Bondar RUS