European Cup U21 Berlin - Event

European Cup U21 Berlin

  • Date: 28 Jul 2018 - 29 Jul 2018
  • Place: Berlin, Germany
  • Type: IJF Junior World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U55
1 Damir Bolatbekov KAZ
2 Imam Ibragimov RUS
3 Rovshan Aliyev AZE
3 Vano Khubashvili GEO
5 Balabay Aghayev AZE
5 Ahmed Yacoub Belkahla FRA
7 Rashkhan Bakhishaliyev AZE
7 Nikolas Rechberger AUT
U60
1 Tofig Mammadov AZE
2 Arslan Yessengel KAZ
3 Lucian Bors Dumitrescu ROU
3 Renan Torres BRA
5 Bauyrzhan Narbayev KAZ
5 Ahmad Yusifov AZE
7 Ramazan Abdulaev RUS
7 Luukas Saha FIN
U66
1 Kazbek Naguchev RUS
2 Michael Marcelino BRA
3 Willian Lima BRA
3 Giorgi Niazashvili GEO
5 Luigi Brudetti ITA
5 Mattia Miceli ITA
7 Bakhitzhan Abdurakhmanov KAZ
7 Sunggat Zhubatkan KAZ
U73
1 Zhanbolat Bagtbergenov KAZ
2 Aleko Mamiashvili GEO
3 Angsarbek Gainullin KAZ
3 Hasil Jafarov AZE
5 Giorgi Chikhelidze GEO
5 Jeferson Santos Junior BRA
7 Hugo Metifiot FRA
7 Abdul Malik Umayev BEL
U81
1 Vladimir Akhalkatsi GEO
2 Robert Rajkai HUN
3 Roland Goz HUN
3 Guilherme Schimidt BRA
5 Soso Ebilashvili GEO
5 Simon Gautschi SUI
7 Murad Fatiyev AZE
7 Pieter Vandyck BEL
U90
1 Lasha Bekauri GEO
2 Darko Brasnjovic SRB
3 Eldar Allakhverdiev RUS
3 Tim Schmidt GER
5 Tom Boneschansker NED
5 Harry Lovell-Hewitt GBR
7 Matheus Assis BRA
7 Giovani Ferreira BRA
U100
1 Mathias Madsen DEN
2 Daniel Zorn GER
3 Denis Bakanov RUS
3 Jan Niklas Goldhammer GER
5 Paul Devos FRA
5 Zauri Kenchadze GEO
7 Valeriy Endovitskiy RUS
7 Yvo Witassek GER
O100
1 Kemal Kaitov RUS
2 Dzhamal Gamzatkhanov RUS
3 Erik Abramov GER
3 Andre Soares BRA BRA
5 Bibarys Abdigani KAZ
5 Amirani Tsikoridze GEO
7 Jamal Feyziyev AZE
7 Jonas Schreiber GER
referee
9 Enrique Eraña ESP
9 Juan Carlos Gonzalez Serrano ESP
9 Bjorn Nyberg SWE
9 Jean-Louis Preslier FRA
9 Zygmantas Rybinas LTU
9 Jens Ahrenhold GER
9 Sebastian Schek GER
9 Martin Schuch GER
9 Eduardo Tigeras Gil ESP
9 Robert Korndewal NED
9 Riccardo Del Carlo ITA
9 Thomas Juettner GER
9 Vadim Polezhaev RUS
9 Rosen Rusev BUL
9 Petter Grime NOR
9 Kajpeter Pesonen FIN

Results women

U44
1 Lois Petit BEL
2 Gamze Sayma TUR
3 Oumaima Bedioui TUN
3 Fatime Beringer HUN
5 Olga Borisova RUS
5 Silvia Giuseppa Drago ITA
7 Amanda Arraes BRA
7 Adiya Saiyn KAZ
U48
1 Tugce Beder TUR
2 Galiya Tynbayeva KAZ
3 Mascha Ballhaus GER
3 Virginia Nemeth CAN
5 Ekaterina Dolgikh RUS
5 Laura Ferreira BRA
7 Akmaral Nauatbek KAZ
7 Amy Platten GBR
U52
1 Larissa Pimenta BRA
2 Annika Wuerfel GER
3 Coraline Marcus Tabellion FRA
3 Amber Ryheul BEL
5 Faiza Mokdar FRA
5 Chiara Serra GER
7 Seija Ballhaus GER
7 Yasmin Javadian GBR
U57
1 Pleuni Cornelisse NED
2 Jana Ziegler GER
3 Sarah Leonie Cysique FRA
3 Caroline Fritze GER
5 Shaked Amihai ISR
5 Ketelyn Nascimento BRA
7 Ghofran Khelifi TUN
7 Margarita Shrainer RUS
U63
1 Annabelle Winzig GER
2 Selina Delen BEL
3 Hanako Kuno CAN
3 Jovana Obradovic SRB
5 Emilia Kanerva FIN
5 Dena Pohl GER
7 Ryanne Lima BRA
7 Gabriella Moraes BRA
U70
1 Madina Taimazova RUS
2 Martina Esposito ITA
3 Marlene Galandi GER
3 Ellen Santana BRA
5 Moldir Narynova KAZ
5 Kelly Petersen-Pollard GBR
7 Maya Goshen ISR
7 Chloe Nunn GBR
U78
1 Christina Faber GER
2 Teresa Zenker GER
3 Lea Schmid GER
3 Renee Van Harselaar NED
5 Julie Hoelterhoff GER
5 Petrunjela Pavic CRO
7 Melanie Dhaiby FRA
7 Arijana Peric GER
O78
1 Luiza Cruz BRA
2 Samira Bouizgarne GER
3 Renee Lucht GER
3 Sofiia Pirogova RUS
5 Kamila Berlikash KAZ
5 Kubranur Esir TUR
7 Merel Barkman NED
7 Laura Fuseau FRA
referee
9 Roberta Chyurlia ITA
9 Heather Loontjens BEL
9 Karin Schuncke GER
9 Joanna Macioszcz-Bednarzak POL
9 Regina Silva SUI
9 Klara Mitrovic-Ramineli CRO
Country Gold
Azerbaijan3
France3
Belgium2
Georgia2
Brazil1
Russia1
Great Britain1
Turkey1
Germany1
Netherlands1