European Cup U21 St. Petersburg - Event

European Cup U21 St. Petersburg

  • Date: 19 Apr 2014 - 20 Apr 2014
  • Place: St. Petersburg, Russia
  • Type: IJF Junior World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U55
1 Zhaksybek Zhenisbek KAZ
2 Magomed Solomgeriev RUS
3 Assylzhan Seidualy KAZ
3 Gamzat Zairbekov RUS
5 Alexander Golovko RUS
5 Nikolay Khontyan RUS
5 Nikolay Khontian RUS
7 Kirill Kireev RUS
7 Magomed Labazanov RUS
U60
1 Robin Corrado FRA
2 Petr Zhukov RUS
3 Meirlan Baimakhanbetov KAZ
3 Sakhavat Gadzhiev RUS
5 Azamat Dokhov RUS
5 Nurdaulet Oraz KAZ
7 Argen Bakytbek Uulu KGZ
7 Amir Yandiev RUS
U66
1 Takamasa Sueki JPN
2 Egor Mgdsyan RUS
3 Norihito Isoda JPN
3 Yerassyl Sakenuly KAZ
5 Iznaur Abdulaev RUS
5 Samvel Chakra RUS
7 Jordy Bakkes NED
7 Apsamat Matkasymov KGZ
U73
1 Yuji Yamamoto JPN
2 Gamzat Zurgaraev RUS
3 Shamil Musaev RUS
3 Saian Ondar RUS
5 Tabigat Magauiyauly KAZ
5 Bashir Tkhagalegov RUS
7 Musa Kodzoev RUS
7 Lucas Otmane FRA
U81
1 Mikhail Igolnikov RUS
2 Frank De Wit NED
3 Sulim Maraev RUS
3 Pape Doudou Ndiaye FRA
5 Ruslan Godizov RUS
5 Seidai Sato JPN
7 Grachik Avagyan UKR
7 Filips Mikuckis LAT
U90
1 Michael Korrel NED
2 Takao Omachi JPN
3 David Oganisian RUS
3 David Tekic GER
5 Rustam Amirmetov RUS
5 Andriy Gordiienko UKR
7 Izmail Khamkhoev RUS
7 Shota Vaniev RUS
U100
1 Niyaz Ilyasov RUS
2 Ryutaro Goto JPN
3 Ramazan Malsuigenov RUS
3 Biko Vos NED
5 Sjors Riddersma NED
5 Bolot Toktogonov KGZ
7 Oleksandr Kachalov UKR
7 Mikhail Rakov KAZ
O100
1 Emre Sanal FRA
2 Sergii Zvieriev UKR
3 Tamerlan Bashaev RUS
3 Artem Panin RUS
5 Alexey Daviy RUS
5 Vladimir Molodykh RUS
7 Azamat Chotchaev RUS
7 Messie Katanga FRA
referee
9 Andreas Bernhofer AUT
9 Oriano Cappellin BEL
9 Valentin Gonzales Rodriguez ESP
9 Timo Lehtonen FIN
9 Davy Julien FRA
9 Vano Dzamashvili GEO
9 Andre Lippeck GER
9 Alessandro Corbellini ITA
9 Aleksandr Komarovs LAT
9 Rimantas Shaltis LTU
9 Robert Korndewal NED
9 Andrey Shpanagel RUS
9 Vasily Smolin RUS
9 Evgeny Rakhlin RUS
9 Myagzoum Alimov RUS
9 Rasim Zakirov RUS
9 Elman Kurbanov RUS
9 Magoumet Bataev RUS
9 Nikola Malesevic SRB
9 Gregor Rankel SLO
9 Joakim Lindberg SWE
9 Dmytro Ignatenko UKR
9 Vasily Smolin Sr. RUS

Results women

U44
1 Maria Lebedeva RUS
2 Sitora Boymatova RUS
3 Anastasia Pavlenko RUS
3 Manon Urdiales FRA
5 Sabina Giliazova RUS
5 Natalia Adusheva RUS
7 Anastasia Ivanova RUS
7 Tatiana Misaylova RUS
U48
1 Rui Takahashi I JPN
2 Anna Pashina RUS
3 Evgenia Demintseva RUS
3 Marine Lhenry FRA
5 Daria Bobrikova RUS
5 Marusa Stangar SLO
7 Marina Mukhunova RUS
7 Irina Yakusheva RUS
U52
1 Reina Yamamoto JPN
2 Zarina Babinyan RUS
3 Astride Gneto FRA
3 Yumeka Mori JPN
5 Katja Stiebeling GER
5 Sofia Chistanova RUS
7 Anastasia Kovalenko RUS
7 Galia Sagitova RUS
U57
1 Sarah Harachi FRA
2 Amelie Guihur FRA
3 Dewy Karthaus NED
3 Jennifer Schwille GER
5 Laura Jauhiainen FIN
5 Olga Pashina RUS
7 Gaby De By NED
7 Daria Mezhetskaia RUS
U63
1 Nami Nabekura JPN
2 Iris Iwema NED
3 Diana Dzhigaros RUS
3 Miho Minei JPN
5 Do Velema NED
5 Jenny Werner GER
7 Vivian Herrmann GER
7 Olga Kryukova RUS
U70
1 Sanne Van Dijke NED
2 Erina Ike JPN
3 Evelien Berndsen NED
3 Marie Eve Gahié FRA
5 Natalia Schauseil GER
5 Mariya Zolnikova RUS
7 Chinatsu Fukushima JPN
7 Aleksandra Jablonska POL
U78
1 Miyu Hama JPN
2 Ekaterina Inozemtseva RUS
3 Sama Hawa Camara FRA
3 Valentine Marchand FRA
5 Jasmijn Lesterhuis NED
5 Larissa Groenwold NED
7 Marina Bukreeva RUS
7 Alexandra Gimaletdinova RUS
O78
1 Marine Erb GER
2 Ivana Šutalo CRO
3 Anastasiia Sapsai UKR
3 Clarissa Taube GER
5 Michelle Goschin GER
5 Iuliia Lianichenko RUS
7 Vera Davydenko RUS
7 Kristina Novikova RUS
referee
9 Heather Loontjens BEL
9 Martina Prgomet CRO
9 Anna Ovtsarenko EST
9 Corine Cucchiara FRA
9 Héleen Baars NED
9 Marina Bondar RUS
9 Nina Kryveleva RUS
9 Kistina Blit RUS
9 Ingrida Morozova RUS