Junior European Championships Bucharest - Event
Date: 19 Sep 2014 - 20 Sep 2014
Place: Bucharest, Romania
Type: European Junior Championships
Comparable competitions:
Results men
U55  
1 Angelo Pantano ITA
2 Tornike Nagliashvili GEO
3 Kamal Fikri FRA
3 Magomed Solomgeriev RUS
5 Natig Gurbanli AZE
5 Leri Chelidze GEO
7 Richard Gard HUN
7 Manuel Lombardo ITA
U60  
1 Francisco Garrigós ESP
2 Ivane Javakhishvili GEO
3 Fabio Basile ITA
3 Walide Khyar FRA
5 Daniel Ben David ISR
5 Robin Corrado FRA
7 Neil MacDonald GBR
7 Mehman Sadigov AZE
U66  
1 Baruch Shmailov ISR
2 Arsen Ghazaryan ARM
3 Dmytro Raskin UKR
3 Martin Setz GER
5 Rodion Golod ISR
5 Rountolf Kourtidis GRE
7 João Crisóstomo POR
7 Rashad Rufullayev AZE
U73  
1 Benjamin Axus FRA
2 Thierno Balde NED
3 Tohar Butbul ISR
3 Alexandru Raicu ROU
5 Martin Hojak SLO
5 Nuno Saraiva POR
7 Milan Nikolic SRB
7 Damian Stepień POL
U81  
1 Nemanja Majdov SRB
2 Ushangi Margiani GEO
3 Levan Gugava GEO
3 Stefan Majdov SRB
5 Frank De Wit NED
5 Peter Zilka SVK
7 Dorin Gotonoaga MDA
7 Viktor Makukha UKR
U90  
1 Beka Gviniashvili GEO
2 Firudin Dadashov AZE
3 Max De Vreeze NED
3 Nikoloz Sherazadishvili ESP
5 David Klammert CZE
5 Piotr Kuczera POL
7 Henrik Reitan NOR
7 Shota Vaniev RUS
U100  
1 Niyaz Ilyasov RUS
2 Ramazan Malsuigenov RUS
3 Philipp Galandi GER
3 Zlatko Kumric CRO
5 Slobodan Djorda SRB
5 Anton Savytskiy UKR
7 X Judoka MNE
7 Semen Rakita UKR
O100  
1 Iakiv Khammo UKR
2 Ruslan Shakhbazov RUS
3 Tamerlan Bashaev RUS
3 Sergii Zvieriev UKR
5 Guga Kibordzalidze GEO
5 Emre Sanal FRA
7 Mircea Croitoru ROU
7 Akos Joo HUN
referee  
9 Davit Khitaryan ARM
9 Albert Gmeiner AUT
9 Fariz Huseynov AZE
9 Walter Patoor BEL
9 Rosen Rusev BUL
9 Anto Prgomet CRO
9 Marek Simcak CZE
9 Alfonso Arjona ESP
9 Kari Neuvonen FIN
9 Angelo Santelia FRA
9 Keith Merrick GBR
9 Amiran Totikashvili GEO
9 Frank Doetsch GER
9 Zoltan Eleki HUN
9 Eran Vardi ISR
9 Gianfranco Minissale ITA
9 German Shteinbouk LAT
9 Vitomir Vukovic MNE
9 Jhon Ramaekers NED
9 Francisco Fernandes Rodrigues POR
9 Dan Ionescu ROU
9 Evgeny Rakhlin RUS
9 Tomas Jukl SVK
9 Mario D'Alessandro SWE
9 Osman Ekinci TUR
9 Sergeij Gayday UKR
Results women
U44  
1 Borislava Damyanova BUL
2 Melisa Cakmakli TUR
3 Nesrin Kartal Cetin TUR
3 Miriam Schneider GER
5 Catarina Costa POR
5 Amber Gersjes NED
7 Elisa Adrasti ITA
7 Anastasia Pavlenko RUS
U48  
1 Dilara Lokmanhekim TUR
2 Alexandra Pop ROU
3 Reka Pupp HUN
3 Gülkader Sentürk TUR
5 Cristina Budescu MDA
5 Cinta Garcia Mesa ESP
7 Marine Lhenry FRA
7 Anna Pashina RUS
U52  
1 Odette Giuffrida ITA
2 Astride Gneto FRA
3 Zarina Babinyan RUS
3 Andreja Leski SLO
5 Patricia Toth HUN
5 Anastasia Kovalenko RUS
7 Katinka Neu HUN
7 Tihea Topolovec CRO
U57  
1 Anna Borowska POL
2 Maria Centracchio ITA
3 Sarah Harachi FRA
3 Dewy Karthaus NED
5 Amelie Guihur FRA
5 Bekky Livesey GBR
7 Tecla Cadilla ESP
7 Carina Hildbrand SUI
U63  
1 Szabina Gercsák HUN
2 Do Velema NED
3 Diana Dzhigaros RUS
3 Elisavet Teltsidou GRE
5 Magdalena Krssakova AUT
5 Lucy Renshall GBR
7 Buga Kovac CRO
7 Jenny Werner GER
U70  
1 Sanne Van Dijke NED
2 Barbara Matić CRO
3 Melissa Heleine FRA
3 Aleksandra Samardžić BIH
5 Ebony Drysdale Daley GBR
5 Michaela Polleres AUT
7 Patricija Brolih SLO
7 Alessandra Prosdocimo ITA
U78  
1 Anastasiya Turchyn UKR
2 Beata Pacut POL
3 Sama Hawa Camara FRA
3 Julie Pierret FRA
5 Klara Apotekar SLO
5 Jasmijn Lesterhuis NED
7 Larissa Groenwold NED
7 Evelin Salánki HUN
O78  
1 Jodie Myers GBR
2 Michelle Goschin GER
3 Marine Erb FRA
3 Anastasiia Sapsai UKR
5 Yelyzaveta Kalanina UKR
5 Anna Zaleczna POL
7 Sebile Akbulut TUR
7 Elene Kebadze GEO
referee  
9 Alexandra Osman POL
9 Nusa Lampe SLO