European Cadet Championships U18 Tallinn - Event

European Cadet Championships U18 Tallinn

  • Date: 21 Jun 2013 - 23 Jun 2013
  • Place: Tallinn, Estonia
  • Type: European Cadet Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Angelo Pantano ITA
2 Matthijs van Harten NED
3 Natig Gurbanli AZE
3 Robinzon Beglarashvili GEO
5 Khazar Gasanov AZE
5 David Kelekhsaev RUS
7 Enes Celik TUR
7 Oguzhan Karaca TUR
U55
1 Elios Manzi ITA
2 Ilkin Babazada AZE
3 Peter Miles GBR
3 Rufat Taghizade AZE
5 Shahen Abaghyan ARM
5 Fabien Biagioli FRA
7 Abdullatif Kopuz TUR
7 Denis Vieru MDA
U60
1 Hidayet Heydarov AZE
2 Bogdan Iadov UKR
3 Daniel Ben David ISR
3 Neil MacDonald GBR
5 Alberto Gaitero ESP
5 Aleksandr Kulikovskikh RUS
7 Gajus Brazionis LTU
7 Rauf Khalilov AZE
U66
1 Akil Gjakova IJF
2 Elnur Ahmadli AZE
3 Strahinja Buncic SRB
3 Koba Mchedlishvili GEO
5 Pawel Wawrzyczek POL
5 Petar Zadro BIH
7 Albert Mkrtchyan ARM
7 Artem Pliyev UKR
U73
1 Ruslan Godizov RUS
2 Nemanja Majdov SRB
3 Tamazi Kirakozashvili GEO
3 Arso Milic MNE
5 Kevin Bakker NED
5 Tim Gramkow GER
7 Patrick Ganselmayer AUT
7 Zaur Ramazanov RUS
U81
1 Mikhail Igolnikov RUS
2 Frank De Wit NED
3 Mattias Kuusik EST
3 Maximilian Schneider AUT
5 Marko Bubanja AUT
5 Dominik Druzeta CRO
7 German Duran EST
7 Federico Rollo ITA
U90
1 Karlen Palyan RUS
2 Rokas Nenartavicius LTU
3 Daviti Ramazashvili GEO
3 Zelym Kotsoiev UKR
5 John Jayne GBR
5 Adam Rudinszky HUN
7 Filip Djinovic SRB
7 Giorgi Gvelesiani GEO
O90
1 Ruslan Shakhbazov RUS
2 Tamerlan Bashaev RUS
3 Luca Kunszabo ROU
3 Mircea Croitoru ROU
5 Messie Katanga FRA
5 Jur Spijkers NED
7 Leonid Gasyuk UKR
7 Cemal Erdogan GEO
referee
9 Davit Khitaryan ARM
9 Fariz Huseynov AZE
9 Hana Weinlichova CZE
9 Arnald Armentano ESP
9 Einar Suur EST
9 Veli-Matti Karinkanta FIN
9 Frank Doetsch GER
9 Gianfranco Minissale ITA
9 Henk Plugge NED
9 Cosmin Cristea ROU

Results women

U40
1 Leyla Aliyeva AZE
2 Marine Gilly FRA
3 Sarah Herrmann GER
3 Aniek Norder NED
5 Tsvetelina Tsvetanova BUL
5 Rumeysa Yayla TUR
7 Aida Bikbova RUS
7 Ana Rotari MDA
U44
1 Anastasiya Turcheva RUS
2 Rabia Senyayla TUR
3 Melisa Cakmakli TUR
3 Amber Gersjes NED
5 Kincső Mihalovits HUN
5 Marusa Stangar SLO
7 Maria Siderot POR
7 Janina Tessmann GER
U48
1 Eloise Combeau FRA
2 Andreja Leski SLO
3 Mzia Beboshvili GEO
3 Kristina Shilova RUS
5 Reka Pupp HUN
5 Betina Temelkova BUL
7 Marion Huber ITA
7 Salome Margiani GEO
U52
1 Mariam Janashvili GEO
2 Fleur Den Dekker NED
3 Theodora Balasoiu ROU
3 Inbal Shemesh ISR
5 Emilia Kanerva FIN
5 Julie Kemmink NED
7 Astride Gneto FRA
7 Guranda Shotadze GEO
U57
1 Stefania Dobre ROU
2 Yuliya Khramova UKR
3 Jodie Caller GBR
3 Gaby De By NED
5 Sarah Harachi FRA
5 Adela Szarzecova CZE
7 Nikoletta Balázs HUN
7 Farida Hasankhanova AZE
U63
1 Szabina Gercsák HUN
2 Lisa Müllenberg NED
3 Patricija Brolih SLO
3 Chiara Carminucci ITA
5 Lyudmyla Drozdova UKR
5 Anna Isenko POL
7 Buga Kovac CRO
7 Ivana Sunjevic MNE
U70
1 Marie Eve Gahié FRA
2 Aleksandra Samardžić BIH
3 Brigita Matić-Ljuba CRO
3 Ekaterina N Tokareva RUS
5 Alina Lengweiler SUI
5 Sara Tintor SRB
7 Giorgia Stangherlin ITA
7 Chantal Walhout NED
O70
1 Morgane Duchene FRA
2 Kamila Pasternak-Plata POL
3 Eleonora Geri ITA
3 Kristina Usova RUS
5 Sebile Akbulut TUR
5 Ilona Lucassen NED
7 Klara Apotekar SLO
7 Sara Rodriguez ESP
referee
9 Heather Loontjens BEL
9 Klaudia Asmussen DEN
9 Marie-Line Parfait FRA
9 Alexandra Osman POL
9 Olga Dmitrieva RUS