Grand Prix Hohhot - Event

Grand Prix Hohhot

  • Date: 24 May 2019 - 26 May 2019
  • Place: Hohhot, China
  • Type: Grand Prix
  • Comparable competitions:

Startlist

Filter country:

Results men

U60
Karamat Huseynov AZE
Tofig Mammadov AZE
Rilege Su CHN
He Bu CHN
Luka Mkheidze FRA
Cedric Revol FRA
Moritz Plafky GER
Martin Lau HKG
Yiu Long Lai HKG
In Hyuk Choi KOR
Won Jin Kim KOR
Soukphaxay Sithisane LAO
Tak Chong Chek MAC
Issam Bassou MAR
Ariunbold Enkhtaivan MGL
Yong Gwon Kim PRK
Yong Nam Pak PRK
Albert Oguzov RUS
Yung Wei Yang TPE
Kun-Lin Yeh TPE
U66
Ismayil Ibrahimov AZE
Jacob Valois CAN
Zhiqiang Wu CHN
Chao Wang CHN
Ziyang Xue CHN
Ahmed Abelrahman EGY
Daniel Jean FRA
Ka Yau Leon Taylor Chow HKG
Nathon Burns IRL
Artur Te KGZ
Lim-Hwan Kim KOR
Abdulaziz Albashi KSA
Imad Bassou MAR
Kherlen Ganbold MGL
Baskhuu Yondonperenlei MGL
Patryk Wawrzyczek POL
André Soares POR
Aram Grigoryan RUS
Abdula Abdulzhalilov RUS
Ming Yen Tsai TPE
U73
Hidayet Heydarov AZE
Rufat Mammadov AZE
Arthur Margelidon CAN
Antoine Bouchard CAN
Daga Qing CHN
Hong-Yuan Fang CHN
Erchaogetu Amu CHN
Qin Na CHN
Magdiel Estrada CUB
Mohamed Mohyeldin EGY
Guillaume Chaine FRA
Valeri Iashvili GEO
Anthony Zingg GER
Igor Wandtke GER
Georgios Azoidis GRE
Kin Sang Po HKG
Mohammad Mohammadi IRI
Ishen Amanov KGZ
Heon-Cheol Kang KOR
Sulaiman Hamad KSA
Ahmed El Meziati MAR
Odbayar Ganbaatar MGL
Tsogtbaatar Tsend-Ochir MGL
Nuno Saraiva POR
Oleg Babgoev RUS
Evgeny Prokopchuk RUS
Nils Stump SUI
Tommy Macias SWE
Somon Makhmadbekov TJK
Victor Scvortov UAE
Liam Wright USA
U81
Etienne Briand CAN
Lasai Zha CHN
Rigaqi Nai CHN
Haiyuan Gao CHN
Yuxi Zhu CHN
Jaromir Musil CZE
Mohamed Abdelaal EGY
Abdelrahman Mohamed EGY
Igor Herrero ESP
Alpha Oumar Djalo FRA
Nicolas Chilard FRA
Tato Grigalashvili GEO
Koba Mchedlishvili GEO
Dominic Ressel GER
Alexios Ntanatsidis GRE
Saeid Mollaei IRI
Sveinbjörn Iura ISL
Sotaro Fujiwara JPN
Vladimir Zoloev KGZ
Sung-Ho Lee KOR
Joo-Yong Lim KOR
Achraf Moutii MAR
Uuganbaatar Otgonbaatar MGL
Dagvasuren Nyamsuren MGL
Denis Kalinin RUS
Robin Pacek SWE
Shang-Chin Chuang TPE
Arthur Kyle Wright USA
U90
Hebilige Bu CHN
Xuewen Wang CHN
Xunzhao Cheng CHN
Rigede Bu CHN
Ivan Felipe Silva Morales CUB
David Klammert CZE
Hatem Abd el Akher EGY
Mattias Kuusik EST
Aurelien Diesse FRA
Ushangi Margiani GEO
Giorgi Papunashvili GEO
Eduard Trippel GER
Kenta Nagasawa JPN
Erlan Sherov KGZ
JaeYong Lee KOR
Altanbagana Gantulga MGL
Munkhjargal Erdenekhuu MGL
Yuta Galarreta Villar PER
Roman Dontsov RUS
Iurii Bozha RUS
Nemanja Majdov SRB
Ciril Grossklaus SUI
Marcus Nyman SWE
Colton Brown USA
U100
Zelym Kotsoiev AZE
Shady El Nahas CAN
Kyle Reyes CAN
EriHemubatu CHN
Huilin Li CHN
Bo Zhang CHN
Fei Wang CHN
Cyrille Maret FRA
Karl-Richard Frey GER
Benjamin Fletcher IRL
Gu-Ham Cho KOR
Otgonbaatar Lkhagvasuren MGL
Arman Adamian RUS
Ramazan Malsuigenov RUS
Joakim Dvärby SWE
Ivan Remarenco UAE
O100
Shaotong Yuan CHN
Yongjie Yin CHN
Zhuhong Shen CHN
Jian Liu CHN
Andy Granda CUB
Lukas Krpálek CZE
Ahmed Wahid EGY
Levani Matiashvili GEO
Johannes Frey GER
Iurii Krakovetskii KGZ
Bolot Toktogonov KGZ
SungMin Kim KOR
Min-Jong Kim KOR
Duurenbayar Ulziibayar MGL
Tuvshinbayar Naidan MGL
Vladut Simionescu ROU
Alen Tskhovrebov RUS
Anton Brachev RUS
Sheng Min Chen TPE

Results women

U48
Yanan Li CHN
Yao Xiong CHN
Ting Liu CHN
Yahong Jiang CHN
Melodie Vaugarny FRA
Katharina Menz GER
Ka Lee Wong HKG
Éva Csernoviczki HUN
Shira Rishony ISR
Sana Yoshida JPN
Yu Jeong Kang KOR
Hye-Kyeong Lee KOR
Aziza Chakir MAR
Gerelmaa Erdenetsogt MGL
Oidovchimed Baasansuren MGL
Yu Sun Jon PRK
Jong Hung Kim PRK
Sabina Giliazova RUS
Chen-Hao Lin TPE
U52
Ecaterina Guica CAN
Kexin Zhang CHN
Liping Liu CHN
Xin Wang CHN
Jueyao Wang CHN
Nina Estefania Esteo Linne ESP
Nathalie Rouviere GER
Shuk Ki Tsui HKG
Gili Cohen ISR
Gefen Primo ISR
Uta Abe JPN
Yejin Jang KOR
Da Sol Park KOR
Soumiya Iraoui MAR
Khorloodoi Bishrelt MGL
Sosorbaram Lkhagvasuren MGL
Karolina Pieńkowska POL
Song Sim Rim PRK
Andreea Chitu ROU
Daria Bobrikova RUS
Fabienne Kocher SUI
Evelyne Tschopp SUI
Angelica Delgado USA
Thuy Nguyen VIE
U57
Larisa Florian AZE
Jessica Klimkait CAN
Tongjuan Lu CHN
Wen Zhang CHN
Hongjie Tian CHN
Qi Cai CHN
Sarah Leonie Cysique FRA
Priscilla Gneto FRA
Theresa Stoll GER
Sappho Coban GER
Po Sum Leung HKG
Nok Lam Yeung HKG
Timna Nelson Levy ISR
Jisu Kim KOR
JanDi Kim KOR
Sumiya Dorjsuren MGL
Sanne Verhagen NED
Margriet Bergstra NED
Jin A Kim PRK
Daria Mezhetskaia RUS
Natalia Golomidova RUS
Lin Hsuan Hsu TPE
Yu-Chieh Yang TPE
Mariah Holguin USA
U63
Catherine Beauchemin-Pinard CAN
Junxia Yang CHN
Jing Tang CHN
Cuijuan Shi CHN
Chang Su CHN
Maylin Del Toro Carvajal CUB
Laerke Marie Olsen DEN
Martyna Trajdos GER
Miu Ting Catherine Lam HKG
Gili Sharir ISR
Aimi Nouchi JPN
Hee-Ju Han KOR
Eun-sol Choi KOR
Lai Man Tang MAC
Soufia Belattar MAR
Gankhaich Bold MGL
Corina Stefan ROU
Valentina Kostenko RUS
Kamila Badurova RUS
Yu-Jung Liao TPE
Hannah Martin USA
Alisha Galles USA
U70
Kelita Zupancic CAN
Ya Zhu CHN
Xiaoqian Sun CHN
Zi Yan CHN
Hongyan Liu CHN
Emilie Sook DEN
Gemma Howell GBR
Giovanna Scoccimarro GER
Szaundra Diedrich GER
Elisavet Teltsidou GRE
Megan Fletcher IRL
Saki Niizoe JPN
Hye-Jin Jeong KOR
Yewon Lee KOR
Assmaa Niang MAR
Lkhagvadulam Sarantsetseg MGL
Enkhchimeg Tserendulam MGL
Sun Yong Kwon PRK
Anna Bernholm SWE
Liu-Yu Shang TPE
Chantal Wright USA
U78
Zhenzhao Ma CHN
Fei Chen CHN
Cong Sun CHN
Kaili Zhang CHN
Kaliema Antomarchi CUB
Audrey Tcheumeo FRA
Fanny Estelle Posvite FRA
Jemima Yeats-Brown GBR
Anna-Maria Wagner GER
Luise Malzahn GER
Rika Takayama JPN
Jeong-Yun Lee KOR
Hyun-Ji Yoon KOR
Otgon Munkhtsetseg MGL
Erdenet-Od Batbayar MGL
Yahima Ramirez POR
Niurguiana Nikiforova RUS
Shu Huei Hsu Wang TPE
O78
Yan Wang CHN
Yanan Jiang CHN
Shiyan Xu CHN
Yafei Zhou CHN
Idalys Ortiz CUB
Julia Tolofua FRA
Jasmin Kuelbs GER
Maya Akiba JPN
Mi-Jin Han KOR
Hayun Kim KOR
Nominzul Dambadarjaa MGL
Julia Swiatkiewicz POL
Ksenia Chibisova RUS
Jia Wen Tsai TPE
Country Gold
Japan7
South Korea3
Kazakhstan1
Canada1
Netherlands1
Mongolia1