European Cup Cadets Coimbra - Event

European Cup Cadets Coimbra

  • Date: 25 May 2019 - 26 May 2019
  • Place: Coimbra, Portugal
  • Type: IJF Cadets World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Timur Arbuzov RUS
2 Mikhail Mamaev RUS
3 Luis Barroso Lopez ESP
3 Thomas Scatolino ITA
5 Yunus Emre Esenboga TUR
5 Antonio Tozza ITA
7 Pietro Andreini ITA
7 Davi Lemanczuk BRA
U55
1 Berat Bahadir TUR
2 Tomas Gomes POR
3 Filip Grela POL
3 Laurens Wilms NED
5 Talha Buyukeser TUR
5 Giuseppe De Tullio ITA
7 Cauan Mendes BRA
7 Manuel Misoaga ITA
U60
1 Andrejs Skomorohovs LAT
2 Caio Kiwada BRA
3 Ryan Conceicao BRA
3 Muhammed Demirel TUR
5 Antonin Dvoracek CZE
5 Iunus Idigov RUS
7 Maxime Glatier FRA
7 Felipe Lima BRA
U66
1 Saikhan Shabikhanov RUS
2 Radu Izvoreanu MDA
3 Spiros Eleftheriadis FRA
3 Caua Galdeano BRA
5 Mohamed Djezar FRA
5 Matheus Pereira BRA
7 Max Benthem NED
7 Ram Rahmani ISR
U73
1 Adam Kopecky CZE
2 Mickael Lybrecht BEL
3 Luigi Centracchio ITA
3 Manuel Vici ITA
5 Caique Silva BRA
5 Nicolas Yonezuka USA
7 Mahmut Hudayi Ozgurbuz TUR
7 Musa Simsek TUR
U81
1 Gleb Zamkovoi RUS
2 Adam Sangariev RUS
3 Yoann Benezra FRA
3 Cem Demirtas TUR
5 Francesco Ceglie ITA
5 Ian Van Herk NED
7 Pedro Lima POR
7 Felipe Lopes POR
U90
1 Daniele Accogli ITA
2 Kayo Santos BRA
3 Axel Heeren NED
3 Roy Sivan ISR
5 Baptiste Cureau FRA
5 Karl Priilinn Turk EST
7 Shamil Magomedov RUS
7 Nikita Stepanov RUS
O90
1 Akhmed Magomadov RUS
2 Sung Min Lee AUS
3 Alin Bagrin MDA
3 Jean Carletti ITA
5 Munir Ertug TUR
5 Bernardo Rosa BRA
7 Vincent Cordes GER
7 Antonio Sandino Ramos ESP
referee
9 Aldo Albanese ITA
9 João Guerra POR
9 Alessandro Corbellini ITA
9 Waldemar Sobczyk POL
9 Efkan Dink GER
9 Valentin Gonzales Rodriguez ESP
9 Moises Mayi Ortiz ESP
9 Arsen Pshmakhov RUS

Results women

U40
1 Chiara Antonina Dispenza ITA
2 Ella Olivier FRA
3 Sana Sabri FRA
3 Rebeka Venceslau BRA
5 Lilou Martel FRA
5 Alline Silva BRA
7 Alba Gonzalez Valverde ESP
7 Noelia Heras Barrero ESP
U44
1 Laura Soken BRA
2 Asia Avanzato ITA
3 Anastasiia Balaban BUL
3 Emma Stoppari ITA
5 Giulia Giorgi ITA
5 Aline Rosset SUI
7 Julie Beurskens NED
7 Maria Rojas Gonzalez ESP
U48
1 Assunta Scutto ITA
2 Raquel Brito POR
3 Carlotta Avanzato ITA
3 Giulia Carnà ITA
5 Lalie Pousse FRA
5 Sindi Vainshtein ISR
7 Gemma Maria Gomez Antona ESP
7 Renee Maas NED
U52
1 Veronica Toniolo ITA
2 Elin Henninger NED
3 Sara Russo ITA
3 Ariane Toro Soler ESP
5 Vera Raspe NED
5 Marisol Torro USA
7 Aurora Dipalo ITA
7 Romi Dori ISR
U57
1 Alexe Wagemaker NED
2 Wennie Yeticia Ouedraogo FRA
3 Antonietta Palumbo ITA
3 Karla Valencia ECU
5 Marta Garcia Martin ESP
5 Sara Muccio ITA
7 Isobel Kitchen GBR
7 Emma Nalbat NED
U63
1 Maria Diniz BRA
2 Thauany David Capanni Dias ITA
3 Kamile Nalbat NED
3 Laura Vazquez ESP
5 Sylhia Mayila FRA
5 Ella Weinroth ISR
7 Aquilina Chayeb LIB
7 Anna Skalska CZE
U70
1 Yael Van Heemst NED
2 Lotte Schutjes NED
3 Luana Carvalho BRA
3 Carolina Mengucci ITA
5 Corinna Bayer GER
5 Esme Scherrenberg NED
7 Elizaveta Postnikova RUS
7 Cheyenne Van der Sluis NED
O70
1 Anna Santos BRA
2 Oxana Diacenco MDA
3 Laurie-Laure Lobe FRA
3 Erica Simonetti ITA
5 Alexandra Morais POR
5 Asya Tavano ITA
7 Sandra Van Ballegooijen NED
7 Natalija Stanojevic USA
referee
9 Paula Saldanha POR
9 Regina Silva SUI
9 Michelle Wellenkamp POR