European Cup Cadets Berlin - Event
Date: 27 Apr 2019 - 28 Apr 2019
Place: Berlin, Germany
Type: IJF Cadets World Tour
Comparable competitions:
Results men
U50  
1 Alexandru Matei ROU
2 Timur Arbuzov RUS
3 Gabriel Lira BRA
3 Sergei Mastriukov RUS
5 Mikhail Mamaev RUS
5 Yehonatan Veksler ISR
7 Ivan Ledjanski SRB
7 Thom Van der Ree NED
U55  
1 Tal Alhazov ISR
2 Vincenzo Skenderi ITA
3 Andrei Dolgov RUS
3 Yam Wolczak ISR
5 Emile Notebaert FRA
5 Artur Patemian GBR
7 Michel Augusto BRA
7 Ahmed Yacoub Belkahla FRA
U60  
1 Andarbek Arsunukaev RUS
2 Rizvan Magomadov RUS
3 Roman Aivazian RUS
3 Iunus Idigov RUS
5 Andrejs Skomorohovs LAT
5 Mateja Stosic SRB
7 Adam Safer AUT
7 Daniyl Zoubko FRA
U66  
1 Abrek Naguchev RUS
2 Saikhan Shabikhanov RUS
3 David Dyshel ISR
3 Matheus Pereira BRA
5 Jahja Nurkovic MNE
5 Adam Tsechoev RUS
7 Egor Kondratov RUS
7 Ram Rahmani ISR
U73  
1 Adam Kopecky CZE
2 Aleksandar Rajcic SRB
3 Astemir Maraev RUS
3 Abdul-Kerim Tasuev RUS
5 Aurelien Bonferroni SUI
5 Gustavo Gomes BRA
7 David Fodor ROU
7 Jelle Van Teijlingen NED
U81  
1 Mikhail Avdeev RUS
2 Iftach Badash ISR
3 Ikhvan Edilsultanov RUS
3 Adam Sangariev RUS
5 Arnaud Aregba FRA
5 Miljan Radulj SRB
7 Maksims Duinovs LAT
7 Gleb Zamkovoi RUS
U90  
1 Alex Cret ROU
2 Dzhavad Guseinov RUS
3 Kenny Liveze FRA
3 Borislav Vladov BUL
5 Aleksander Abramov RUS
5 Shamil Magomedov RUS
7 Orso Dermee FRA
7 Nikita Stepanov RUS
O90  
1 Nodar Onoprienko RUS
2 Akhmed Magomadov RUS
3 Mathias Anglionin FRA
3 Daniel Udsilauri GER
5 Lorenz Moor GER
5 Bulud Safarov RUS
7 Vincent Cordes GER
7 Rogier De Vos NED
referee  
9 Nedim Bayat TUR
9 Frank Wolf GER
9 João Guerra POR
9 Thomas Juettner GER
9 Jans De Bruin NED
9 Marcel Frost GER
9 Klaus Lehmann GER
9 Jean-Louis Preslier FRA
9 Marc Hampel GER
9 Klaus Pfaffl GER
9 Zygmantas Rybinas LTU
9 Michael Holm SWE
9 Andrey Shpanagel RUS
9 Efkan Dink GER
9 Vadim Polezhaev RUS
9 Juha Vuorela FIN
9 Sandor Magyar SWE
9 Andrejs Rebrovs LAT
9 Timo Lehtonen FIN
9 James McBeath GBR
Results women
U40  
1 Pauline Cuq FRA
2 Luca Mamira HUN
3 Ecre Alayildiz TUR
3 Alina Lazareva RUS
5 Marie Heeb GER
5 Karina Minnikaeva RUS
7 Clementine Richard FRA
7 Rebeka Venceslau BRA
U44  
1 Aya Louchene FRA
2 Joshlyn Supusepa NED
3 Anastasiia Balaban BUL
3 Marina Le Mezec FRA
5 Anne Brebinaru ROU
5 Giorgia Hagianu ROU
7 Lena Djeriou GER
7 Aline Rosset SUI
U48  
1 Raquel Brito POR
2 Indy Godschalk NED
3 Alexia Nascimento BRA
3 Ana Viktorija Puljiz CRO
5 Renee Maas NED
5 Chiara Zuccaro ITA
7 Eleonora Maksin GER
7 Jule Ziegler GER
U52  
1 Mariam Amkhadova RUS
2 Bettina Bauer GER
3 Elin Henninger NED
3 Liliia Nugaeva RUS
5 Vera Raspe NED
5 Anastasija Sokirjanska LAT
7 Laura Hiller GER
7 Alexandra Pasca ROU
U57  
1 Ozlem Yildiz TUR
2 Kseniia Galitskaia RUS
3 Samira Bock GER
3 Natalia Elkina RUS
5 Sarah Souza BRA
5 Rosalie Wöss AUT
7 Martha Fawaz FRA
7 Florentina Ivanescu ROU
U63  
1 Alessia Corrao BEL
2 Joanne Van Lieshout NED
3 Habibe Afyonlu TUR
3 Viktoria Folger GER
5 Tatiana Guzun RUS
5 Lisa Tretnjak AUT
7 Maria Diniz BRA
7 Kamile Nalbat NED
U70  
1 Anna-Monta Olek GER
2 Yael Van Heemst NED
3 Una Dolgilevica LAT
3 Elisabeth Pflugbeil GER
5 Juliette Diollot FRA
5 Iris Westerhof NED
7 Elizaveta Postnikova RUS
7 Tia Scheerat GER
U73  
2 Diana Banu SRB
O70  
1 Hilal Ozturk TUR
2 Anna Santos BRA
3 Liz Ngelebeya FRA
3 Aleksandra Zagirova RUS
5 Carmen Dijkstra NED
5 Dounia Nacer FRA
7 Kristiana Babija LAT
7 Lyubov Orlova RUS
referee  
9 Katharina Marzok GER
9 Laura Lefevre FRA
9 Linda Circene LAT