European Cup U21 St. Petersburg - Event

European Cup U21 St. Petersburg

  • Date: 16 Feb 2019 - 17 Feb 2019
  • Place: St. Petersburg, Russia
  • Type: IJF Junior World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U60
1 Khetag Basaev RUS
2 Kubanychbek Aibek Uulu KGZ
3 Malik Karmov RUS
3 Mukhammadrizo Kuvatov TJK
5 Semen Kurtashov RUS
5 Dolaan Suvan RUS
7 David Kleiber AUT
7 Anushervon Nazarzoda RUS
U66
1 Alexandr Burmistrov RUS
2 Kantemir Kodzov RUS
3 Ismail Misirov RUS
3 Muloradzhab Khalifaev RUS
5 Bence Pongracz HUN
5 Amir Gaffarov RUS
7 Dmitrii Pridira RUS
7 Ivan Agafonov RUS
U73
1 Makhmadbek Makhmadbekov RUS
2 Khamzat Akhmarov RUS
3 Armen Agaian RUS
3 Ibrakhim Albogachiev RUS
5 Laszlo David ROU
5 Pavel Vlasov RUS
7 Deniel Nuriev EST
7 Viktor Uvarov RUS
U81
1 Mirzo Shukoriev RUS
2 Ibragimgadzhi Suleimanov RUS
3 Robert Rajkai HUN
3 Adam Utsiev RUS
5 Dzhakhongir Madzhidov TJK
5 Novruz Novruzov RUS
7 Zsombor Kurtan HUN
7 Adil Myrzaev KGZ
U90
1 Turpal Sataev RUS
2 Aliaksandr Sidoryk BLR
3 Mansur Lorsanov RUS
3 Andrei Uvarov RUS
5 Vladimir Sechin RUS
5 Mikhail Zimin RUS
7 Roland Goz HUN
7 Nazar Menshchikov RUS
U100
1 Matvey Kanikovskiy RUS
2 Valeriy Endovitskiy RUS
3 Ildar Iksanov RUS
3 Savelii Parkhomin RUS
5 Peter Arvai HUN
5 Arafat Botashev RUS
7 Iosif Simin RUS
7 Zsombor Veg HUN
O100
1 David Babayan RUS
2 Richard Sipocz HUN
3 Vardkez Akopyan RUS
3 Aleksandr Dzutsev RUS
5 Sergei Lomakin RUS
5 Nodar Bagaev RUS
7 Dastan Sarbatov KGZ
7 Anzor Unarokov RUS
referee
9 Stefan Newbury GBR
9 Artem Ilin RUS
9 Denis Buiak RUS
9 Andrey Bobrov RUS
9 Aleksander Perevoznikov RUS
9 Vano Dzamashvili GEO
9 Arsen Pshmakhov RUS
9 Nazim Umbayev AZE
9 Sergei Samoilovich RUS
9 Oleg Bogdanov RUS
9 Myagzoum Alimov RUS
9 Petter Grime NOR

Results women

U48
1 Alina Sergeeva RUS
2 Glafira Borisova RUS
3 Anastasiia Kuterina RUS
3 Liudmila Ershova RUS
5 Alina Guseinova RUS
5 Iuliia Kuniaeva RUS
7 Svetlana Cheldieva RUS
7 Uliana Tkachenko RUS
U52
1 Alessia Tedeschi ITA
2 Aelina Mazitova RUS
3 Daria Gribanova RUS
3 Tatiana Tsygankova RUS
5 Veronika Albekova RUS
5 Anna Petukhova RUS
7 Olesia Prokofeva RUS
7 Daria Speranskaia RUS
U57
1 Sacha Buwalda NED
2 Daria Kashina RUS
3 Kseniia Khalturina RUS
3 Vita Maidanik RUS
5 Kseniia Soloveva RUS
5 Irina Zueva RUS
7 Mariia Serdiutskaia RUS
7 Iana Zhilkina RUS
U63
1 Mariia Gryzlova RUS
2 Natalia Kropska POL
3 Anastasiia Goncharova RUS
3 Esme Nalbat NED
5 Feruza Khaidarova RUS
5 Daria Serdiutskaia RUS
7 Daria Vasileva RUS
7 Darya Kitele BLR
U70
1 Marin Visser NED
2 Elizaveta Postnikova RUS
3 Viktoryia Novikava BLR
3 Eliza Wroblewska POL
5 Aleksandra Askarova RUS
5 Daria Kariakina RUS
7 Zhanna Asipovich BLR
7 Olesia Kravtsova RUS
U78
1 Kim Hooi NED
2 Renee Van Harselaar NED
3 Angelina Nagabedian RUS
3 Viktoria Sokolova RUS
5 Mariam Bolkvadze RUS
5 Annika Karilaid EST
7 Iuliia Butorina RUS
7 Anastasiya Zakharova RUS
O78
1 Alana Alborova RUS
2 Ekaterina Shagaeva RUS
3 Justina Kmieliauskaite LTU
3 Albina Cholombitko RUS
5 Kseniia Uzhegova RUS
5 Elis Startseva RUS
7 Valeriya Taratunina RUS
7 Diana Piskunova RUS
referee
9 Katalin Fridrich HUN
9 Mélanie Percheron FRA
9 Olga Dmitrieva RUS
9 Ingrida Morozova RUS
9 Svetlana Nagaeva RUS
9 Kristina Blit RUS
9 Elena Aksiuchits RUS
9 Marina Kuznetsova RUS