European Cup Cadets Follonica - Event

European Cup Cadets Follonica

  • Date: 10 Feb 2018 - 11 Feb 2018
  • Place: Follonica, Italy
  • Type: IJF Cadets World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Iznaur Saaev RUS
2 Yuri Israelyan ARM
3 Balint Gombas HUN
3 Pedro Gomez Llorens ESP
5 Cristian Miceli ITA
5 Thomas Scatolino ITA
7 Bence Kovacs HUN
7 Marcus Saksladu EST
U55
1 Sergey Eroshenko RUS
2 Vladislav Tormakov RUS
3 Styopa Darbinyan ARM
3 Oleh Veredyba UKR
5 Daniele Di Capua ITA
5 Vincenzo Skenderi ITA
7 Maxim Matveiciuc MDA
7 Akos Mauks HUN
U60
1 Shamil Umaev RUS
2 Bruno Barros POR
3 Vache Adamyan AUT
3 Lennart Slamberger GER
5 Daniel Detari HUN
5 Daniel Gallego ESP
7 Georgios Balarjishvili CYP
7 Malcolm Pelletier CAN
U66
1 Jaykhunbek Nazarov UZB
2 Hamza Jashari MKD
3 Sandor Ocsai HUN
3 Javier Pena Insausti ESP
5 Luigi Centracchio ITA
5 Luca Gemmellaro ITA
7 Deniel Nuriev EST
7 Jakob Wiesinger AUT
U73
1 Gergely Nerpel HUN
2 Adrian Sulca ROU
3 Jus Mecilosek SLO
3 Ibragimgadzhi Suleimanov RUS
5 Filip Ivanka CZE
5 Marko Jurkovic SLO
7 Armen Movsisyan EST
7 Botond Toth HUN
U81
1 Alessio Graziani ITA
2 Andrej Yankovskyy SLO
3 Alexandre Arencibia CAN
3 Agustin Gil ARG
5 Daniele Accogli ITA
5 Mamikon Avetisyan ARM
7 Ivan Boros HUN
7 Ivan Copic CRO
U90
1 Zsombor Veg HUN
2 Roman Nazarov RUS
3 Rok Pogorevc SLO
3 Zalan Turanszki HUN
5 Paul Creata ITA
5 Matsvei Kalesnik LTU
7 Rajmond Botos HUN
7 Jean Carletti ITA
O90
1 Iosif Simin RUS
2 Akhmed Magomadov RUS
3 Tim Kelc SLO
3 Donat Varga HUN
5 Branko Tadic BIH
5 Igor Vracar BIH
7 Tim Krueger GER
7 Lorenz Moor GER
referee
9 Giuseppe Maddaloni ITA
9 Claudio Raimondi ITA
9 Alessandro Corbellini ITA
9 Krisztian Deierl HUN
9 Erez Nevo ISR
9 Aldo Albanese ITA
9 Riccardo Del Carlo ITA
9 Peter Crumpton GBR
9 Marco Migni ITA
9 Francesco Soldano ITA
9 Dimitrios Papadimitriou GRE
9 Mirko Tambozzo ITA

Results women

U40
1 Veronika Borisova RUS
2 Lucrezia Tantardini ITA
3 Aleksa Georgieva BUL
3 Giulia Giorgi ITA
5 Eva Perez Soler ESP
5 Ilenia Salfi ITA
7 Lara Susnic CRO
7 Maria Prados Barbero ESP
U44
1 Ana Viktorija Puljiz CRO
2 Erza Muminoviq KOS
3 Silvia Giuseppa Drago ITA
3 Jente Verstraeten BEL
5 Anastasiia Balaban UKR
5 Khalimajon Kurbanova UZB
7 Iuliia Lukina RUS
7 Lea Metrot FRA
U48
1 Assunta Scutto ITA
2 Sara Lisciani ITA
3 Timea Kardos HUN
3 Chiara Zuccaro ITA
5 Carlotta Avanzato ITA
5 Roza Gyertyas HUN
7 Dorina Klein HUN
7 Chiara Serra GER
U52
1 Veronica Toniolo ITA
2 Nilufar Ermagambetova UZB
3 Mariam Amkhadova RUS
3 Federica Silveri ITA
5 Helene Foede GER
5 Alexandra Pasca ROU
7 Titanilla Abraham HUN
7 Liliia Nugaeva RUS
U57
1 Szofi Ozbas HUN
2 Nikol Pencue COL
3 Giulia Frosoni ITA
3 Ines Hribernik SLO
5 Florentina Ivanescu ROU
5 Ylenia Monaco ITA
7 Jasmin Kayser GER
7 Rosalie Wöss AUT
U63
1 Jelena Tasic SRB
2 Dewi De Vries GER
3 Lidia Brancheva BUL
3 Tatiana Guzun RUS
5 Caterina Mazzotti ITA
5 Friederike Stolze GER
7 Aida Vasiliauskaite LTU
7 Mirjam Wirth GER
U70
1 Martina Esposito ITA
2 Daria Kariakina RUS
3 Metka Lobnik SLO
3 Ester Svobodova CZE
5 Cecilia Betemps ITA
5 Anna-Monta Olek GER
7 Jasmin Heinz GER
7 Carolina Mengucci ITA
O70
1 Justina Kmieliauskaite LTU
2 Anastasiia Kholodilina RUS
3 Szilvia Farkas HUN
3 Hana Piralic BIH
5 Petra Farago HUN
5 Polina Generalova RUS
7 Erica Simonetti ITA
7 Andreja Tomazic SLO
referee
9 Marina Bondar RUS
9 Nathalie Mellac FRA