European Cup U21 Prague - Event

European Cup U21 Prague

  • Date: 21 Jul 2018 - 22 Jul 2018
  • Place: Prague, Czech Republic
  • Type: IJF Junior World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U55
1 Rovshan Aliyev AZE
2 Balabay Aghayev AZE
3 Shakhzod Amonov RUS
3 Murad Mirzazhanov RUS
5 Rashkhan Bakhishaliyev AZE
5 Oguzhan Ozisik TUR
7 David Gauch SUI
7 Gaspar Hayrapetyan ARM
U60
1 Konstantin Simeonidis RUS
2 Yashar Najafov AZE
3 Obid Dzhebov RUS
3 Tofig Mammadov AZE
5 Mihrac Akkus TUR
5 Ahmad Yusifov AZE
7 Adil Osmanov MDA
7 David Vopat CZE
U66
1 Makhmadbek Makhmadbekov RUS
2 Murad Chopanov RUS
3 Jihoon Kim KOR
3 Nurlan Osmanov AZE
5 Ibrahim Aliyev AZE
5 Amit Bobovich ISR
7 Artjoms Galaktionovs LAT
7 Valtteri Olin FIN
U73
1 Hun Choi KOR
2 Cornel Andries MDA
3 David Gamosov RUS
3 Din Yaacov Gemer ISR
5 Pasha Aliyev AZE
5 Ion Nacu MDA
7 Joao Fernando POR
7 Catalin Marian MDA
U81
1 Francois Gauthier-Drapeau CAN
2 Murad Fatiyev AZE
3 Emil Hennebach GER
3 Erlan Sherov KGZ
5 Frederik Schreiber GER
5 Lukas Wittwer SUI
7 Aslanbeg Magomedkerimov EST
7 Muhammet Koc TUR
U90
1 Mansur Lorsanov RUS
2 Benjamin Kendrick CAN
3 Mert Sismanlar TUR
3 Denis Turac SVK
5 Luka Fettkoether GER
5 Ilia Kabhuliani ESP
7 Azamat Kozaev RUS
7 Achmed Mouzaev CZE
U100
1 Daniel Eich SUI
2 Kirill Brezhnev RUS
3 Ole Buth GER
3 Mathias Madsen DEN
5 Hugo Garel FRA
5 Yvo Witassek GER
7 Kerim Kazatov KGZ
7 Lukas Kurak SVK
O100
1 Junhyeop Sung KOR
2 David Babayan RUS
3 Luka Lomidze FRA
3 Jonas Putz GER
5 Joe Casey Andres CAN
5 Daniel Messelberger GER
7 Joshua Paltielov USA
7 Martin Salvado Carrillo ESP
referee
9 Igor Jankovic CRO
9 Graeme Maclachan GBR
9 Amit Leopold ISR
9 Sandor Magyar SWE
9 Damian Andrunik POL
9 Oleg Bogdanov RUS
9 Saverio Burrascano ITA
9 Jans De Bruin NED
9 Efkan Dink GER
9 Levent Erekinci TUR
9 Javier Fernandez Trasobares ESP
9 Vladan Gacic SRB
9 Jesper Gordon DEN
9 João Guerra POR
9 Marc Hampel GER
9 Thomas Juettner GER
9 Alexandros Kitsopoulos GRE
9 Raphael Kloeti SUI
9 Korine Shalev ISR
9 Arild Maka NOR
9 James McBeath GBR
9 Geoffrey Miont FRA
9 Benjamin Moreau FRA
9 Sergii Nechmonia UKR
9 Evgheni Osadci MDA
9 Andrejs Rebrovs LAT
9 Patrick Schmidli SUI
9 Bjorn Sigurdarson ISL
9 Tomas Skalka CZE
9 Filip Strmecki CRO

Results women

U44
1 Shafag Hamidova AZE
2 Gamze Sayma TUR
3 Ramila Aliyeva AZE
3 Ana Melnic ROU
5 Vladlena Farakhutdinova RUS
5 Anastasiia Kuterina RUS
7 Vanessa Barbosa POR
7 Mathilde Chevalier FRA
U48
1 Tugce Beder TUR
2 Virginia Nemeth CAN
3 Teresa Castro POR
3 Lisa Dengg AUT
5 Daryna Liashuk UKR
5 Diana Tunian RUS
7 Ozge Andic TUR
7 Helena Grau GER
U52
1 Annika Wuerfel GER
2 Marie Besson CAN
3 Gultaj Mammadaliyeva AZE
3 Naomi Van Krevel NED
5 Yoonjin Jang KOR
5 Taeya Koliaska CAN
7 Robin Karthaus NED
7 Anneliese Trappe GER
U57
1 Vera Zemanova CZE
2 Iva Oberan CRO
3 Vita Maidanik RUS
3 Anna Surova UKR
5 Anastasiia Kuniaeva RUS
5 Ichinkhorloo Munkhtsedev AZE
7 Danique Janssen NED
7 Camélia Pitsilis CAN
U63
1 Laerke Marie Olsen DEN
2 Goeun Lee KOR
3 Jorien Visser NED
3 Renata Zachova CZE
5 Miriam Beitans GER
5 Tove Hansen SWE
7 Natalia Kropska POL
7 Olga Severin ROU
U70
1 Karolina Miller POL
2 Alina Boehm GER
3 Semanur Erdogan TUR
3 Juhee Yun KOR
5 Zhanna Asipovich BLR
5 Sophie Brendicke GER
7 Pauline Gander SUI
7 Michele Johner SUI
U78
1 Patricia Sampaio POR
2 Christina Faber GER
3 Ahyeon Kim KOR
3 Assia Said Errhamani FRA
5 Sidika Isik TUR
5 Arijana Peric GER
7 Marlene Hunger AUT
7 Claudia Santamaria ESP
O78
1 Veronika Artamonova RUS
2 Kubranur Esir TUR
3 Jule Erdorf GER
3 Marketa Paulusova CZE
5 Saetbyeol Park KOR
5 Svetlana Selezneva RUS
7 Maria Hoellwart AUT
7 Katarzyna Madajewska POL
referee
9 Antonina Herian POL
9 Elena Aksiuchits RUS
9 Linda Circene LAT
9 Guler Kucukcakir TUR
9 Joanna Macioszcz-Bednarzak POL
9 Susana Muňoz Guijarro ESP
9 Pavliná Neuzilová CZE
9 Katerina Nikoloska MKD
9 Alessandra Scognamiglio ITA
Country Gold
Germany5
Azerbaijan4
Hungary2
Moldova1
Russia1
Netherlands1
Slovenia1