Grand Prix Tbilisi - Event

Grand Prix Tbilisi

  • Date: 30 Mar 2018 - 1 Apr 2018
  • Place: Tbilisi, Georgia
  • Type: Grand Prix
  • Comparable competitions:

Startlist

Results men

U60
Oruj Valizada AZE
Jorre Verstraeten BEL
Joran Schildermans BEL
Borislav Yanakov BUL
Yandry Torres Marimon CUB
Walide Khyar FRA
Cedric Revol FRA
Amiran Papinashvili GEO
Lukhumi Chkhvimiani GEO
Lasha Chaduneli GEO
Csaba Szabó HUN
Daniel Ben David ISR
Rustam Ibrayev KAZ
Frantisek Strajt KAZ
Otar Bestaev KGZ
Amarbold Jagvaraldorj MGL
Myagmardorj Batgerel MGL
Tornike Tsjakadoea NED
Bas Koffijberg NED
Goncalo Mansinho POR
Robert Mshvidobadze RUS
Beslan Mudranov RUS
Doniyor Sultanbaev UZB
U66
Nijat Shikhalizada AZE
Ilkin Babazada AZE
Gourgen Aleksanyan BEL
Dzmitry Shershan BLR
Daniel Cargnin BRA
Michael Marcelino BRA
Osniel Solis CUB
Christos Skouroumounis CYP
Kilian Le Blouch FRA
Alexandre Mariac FRA
Gregg Varey GBR
Vazha Margvelashvili GEO
Lasha Giunashvili GEO
Tornike Nagliashvili GEO
Zviad Khubuluri GEO
Manuel Scheibel GER
Michel Adam GER
Zsolt Gorjanacz HUN
Alireza Khojasteh IRI
Yarin Menaged ISR
Gabriele Sulli ITA
Matteo Piras ITA
Bauyrzhan Sagyngaliuly KAZ
Aidin Muktarov KGZ
Denis Vieru MDA
Baskhuu Yondonperenlei MGL
Matthijs van Harten NED
Simon Yacoub PLE
Patryk Wawrzyczek POL
Sergiu Oleinic POR
Yakub Shamilov RUS
Abdula Abdulzhalilov RUS
Karo Marandian UKR
Oleh Ovcharenko UKR
U73
Ferdinand Karapetian ARM
Arsen Ghazaryan ARM
Telman Valiyev AZE
Dirk Van Tichelt BEL
Vadzim Shoka BLR
David Lima BRA
Jeferson Santos Junior BRA
Magdiel Estrada CUB
Oscar Pertelson EST
Pierre Duprat FRA
Benjamin Axus FRA
Faye Njie GAM
Daniel Powell GBR
Eric Ham GBR
Lasha Shavdatuashvili GEO
Omari Niazashvili GEO
Phridon Gigani GEO
Anthony Zingg GER
Lukas Vennekold GER
Georgios Azoidis GRE
Miklós Ungvári HUN
Mohammad Mohammadi IRI
Augusto Meloni ITA
Giovanni Esposito ITA
Azamat Mukanov KAZ
Regimantas Rybinas LTU
Tsogtbaatar Tsend-Ochir MGL
Sam Van 't Westende NED
Kenneth Henneveld NED
Michal Bartusik POL
Musa Mogushkov RUS
Saian Ondar RUS
Nils Stump SUI
Timo Allemann SUI
Giyosjon Boboev UZB
U81
Afig Safarli AZE
Jorge Martinez CUB
Aristos Michael CYP
Jonathan Allardon FRA
Alpha Oumar Djalo FRA
Stuart McWatt GBR
Adam Hoshal GBR
Zebeda Rekhviashvili GEO
Tamazi Kirakozashvili GEO
Nugzari Tatalashvili GEO
Koba Mchedlishvili GEO
Tim Gramkow GER
Janosch Hunfeld GER
Alexios Ntanatsidis GRE
László Csoknyai HUN
Benedek Toth HUN
Saeid Mollaei IRI
Aziz Kalkamanuly KAZ
Kazhymukan Oteuliyev KAZ
Vladimir Zoloev KGZ
Arturas Maiboroda LTU
Dorin Gotonoaga MDA
Nicon Zaborosciuc MDA
Damian Szwarnowiecki POL
Damian Stepień POL
Anri Egutidze POR
Alan Khubetsov RUS
Aslan Lappinagov RUS
Sergii Krivchach UKR
Jack Hatton USA
Sharofiddin Boltaboev UZB
U90
Mammadali Mehdiyev AZE
Tural Safguliyev AZE
Rafael Macedo BRA
Gustavo Assis BRA
Asley Gonzalez CUB
Georgios Kroussaniotakis CYP
Axel Clerget FRA
Aurelien Diesse FRA
Jamal Petgrave GBR
Frazer Chamberlain GBR
Beka Gviniashvili GEO
Ushangi Margiani GEO
Giorgi Papunashvili GEO
Avtandili Tchrikishvili GEO
Dario Kurbjeweit Garcia GER
Falk Petersilka GER
Krisztian Toth HUN
Gábor Vér HUN
Li Kochman ISR
Domenico Di Guida ITA
Sunggat Zakariyayev KAZ
Dauletkhan Zhakypov KAZ
Ramunas Diburys LTU
Altanbagana Gantulga MGL
Jesper Smink NED
Bas Van Empelen NED
Piotr Kuczera POL
Rafal Kozlowski POL
Khusen Khalmurzaev RUS
Mikhail Igolnikov RUS
Ciril Grossklaus SUI
Quedjau Nhabali UKR
Semen Rakita UKR
Colton Brown USA
Shermukhammad Jandreev UZB
U100
Sanan Akhmedov AZE
Adil Karimli AZE
Leonardo Goncalves BRA
Jose Armenteros CUB
Cyrille Maret FRA
Alexandre Iddir FRA
Iasoni Nemsadze GEO
Varlam Liparteliani GEO
Lasha Taveluri GEO
Onise Saneblidze GEO
Philipp Galandi GER
Daniel Herbst GER
Miklós Cirjenics HUN
Zalan Ohat HUN
Ramin Safaviyeh IRI
Benjamin Fletcher IRL
Peter Paltchik ISR
Zhassulan Mukhametkhanov KAZ
Karolis Bauza LTU
Tomasz Domanski POL
Jorge Fonseca POR
Niiaz Bilalov RUS
Niyaz Ilyasov RUS
Otto Imala SUI
L.A. Smith USA
O100
Jalil Shukurov AZE
Andy Granda CUB
Teddy Riner FRA
Nabil Zalagh FRA
Andrew Melbourne GBR
Guram Tushishvili GEO
Adam Okruashvili GEO
Levani Matiashvili GEO
Onise Bughadze GEO
Sven Heinle GER
Andre Breitbarth GER
Javad Mahjoub IRI
Adil Orazbayev KAZ
Dauren Nuralinov KAZ
Ignas Mecajus LTU
Duurenbayar Ulziibayar MGL
Jur Spijkers NED
Henk Grol NED
Maciej Sarnacki POL
Andrey Volkov RUS
Renat Saidov RUS
Stanislav Bondarenko UKR
Iakiv Khammo UKR

Results women

U48
Leyla Aliyeva AZE
Bazarragchaa Erdenebat AZE
Sarah Menezes BRA
Melanie Clement FRA
Kimberley Renicks GBR
Kelly Staddon GBR
Éva Csernoviczki HUN
Shira Rishony ISR
Noa Minsker ISR
Francesca Milani ITA
Gerelmaa Erdenetsogt MGL
Amber Gersjes NED
Daria Pichkaleva RUS
Kristina Bulgakova RUS
Marusa Stangar SLO
Milica Nikolic SRB
Maryna Cherniak UKR
Katelyn Bouyssou-Jarrell USA
U52
Buyankhishig Purevsuren AZE
Amandine Buchard FRA
Chelsie Giles GBR
Mariam Janashvili GEO
Reka Pupp HUN
Katinka Szabó HUN
Gili Cohen ISR
Betina Temelkova ISR
Giulia Pierucci ITA
Karolina Pieńkowska POL
Joana Ramos POR
Natalia Kuziutina RUS
Anja Stangar SLO
Evelyne Tschopp SUI
Angelica Delgado USA
Maria Dhami USA
U57
Mina Libeer BEL
Tamires Crude BRA
Ivelina Ilieva BUL
Helene Receveaux FRA
Acelya Toprak GBR
Eteri Liparteliani GEO
Mariam Tsikhelashvili GEO
Theresa Stoll GER
Amelie Stoll GER
Hedvig Karakas HUN
Timna Nelson Levy ISR
Maayan Greenberg ISR
Martina Lo Giudice ITA
Miriam Boi ITA
Manon Durbach LUX
Margriet Bergstra NED
Sanne Verhagen NED
Anna Borowska POL
Julia Kowalczyk POL
Viktoriia Baidak RUS
Mariia Skora UKR
Leilani Akiyama USA
U63
Katharina Haecker AUS
Krystina Zhukavets AZE
Daniela Kazanoi BLR
Yanka Pascoalino BRA
Clarisse Agbegnenou FRA
Lucy Renshall GBR
Lubjana Piovesana GBR
Martyna Trajdos GER
Nadja Bazynski GER
Rotem Shor ISR
Inbal Shemesh ISR
Akniyet Turdan KAZ
Geke Van den Berg NED
Karolina Talach POL
Elena Iurkina RUS
U70
Roxane Taeymans BEL
Kelita Zupancic CAN
Marie Eve Gahié FRA
Gemma Howell GBR
Jemima Yeats-Brown GBR
Mariam Tchanturia GEO
Szaundra Diedrich GER
Sarah Maekelburg GER
Elisavet Teltsidou GRE
Szabina Gercsák HUN
Megan Fletcher IRL
Carola Paissoni ITA
Natascha Ausma NED
Evelien Berndsen NED
Taisia Kireeva RUS
Alina Lengweiler SUI
U78
Audrey Tcheumeo FRA
Madeleine Malonga FRA
Nino Odzelashvili GEO
Luise Malzahn GER
Anna-Maria Wagner GER
Evelin Salánki HUN
Yarden Mayersohn ISR
Omri Kenyon ISR
Valeria Ferrari ITA
Linda Politi ITA
Nazgul Maratova KAZ
Larissa Groenwold NED
Beata Pacut POL
Paula Kulaga POL
Yahima Ramirez POR
Antonina Shmeleva RUS
Iuliia Lavrenteva RUS
Anastasiya Turchyn UKR
O78
Iryna Kindzerska AZE
Maryna Slutskaya BLR
Ivana Šutalo CRO
Ivana Maranic CRO
Romane Dicko FRA
Elene Kebadze GEO
Sophio Somkhishvili GEO
Carolin Weiss GER
Mercedesz Szigetvári HUN
Emese Kárpati HUN
Eleonora Geri ITA
Sandra Jablonskyte LTU
Anzhela Gasparian RUS
Iuliia Lianichenko RUS
Yelyzaveta Kalanina UKR
Galyna Tarasova UKR
U90
Sandra Smart IRI