European Cup Cadets Berlin - Event

European Cup Cadets Berlin

  • Date: 29 Apr 2017 - 30 Apr 2017
  • Place: Berlin, Germany
  • Type: IJF Cadets World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Georgii Tretiakov RUS
2 Daan Moes NED
3 Sherzod Davlatov KAZ
3 Yerlan Unalov KAZ
5 Csanad Feczko HUN
5 Akroman Parchiev RUS
7 Abdusamat Bakyt KAZ
7 Yerkhan Gabbassov KAZ
U55
1 Yermek Amangeldi KAZ
2 Emiel Jaring NED
3 Vache Adamyan AUT
3 Arman Gambarian RUS
5 Matan Kokolayev ISR
5 Bence Mathe HUN
7 Abrek Naguchev RUS
7 Adil Osmanov MDA
U60
1 Kazbek Naguchev RUS
2 Willian Lima BRA
3 Giorgi Kapanadze GEO
3 Kemelbek Moldash KAZ
5 Khetag Basaev RUS
5 Flavio Frasca ITA
7 Mateo Cuk GER
7 Niklas Schummel GER
U66
1 Khamzat Akhmarov RUS
2 Dmitrii Pridira RUS
3 Petru Pelivan MDA
3 Islam Toktassyn KAZ
5 Mark Hristov BUL
5 Dastan Shayakhmetov KAZ
7 Mikhail Davydov RUS
7 Marcos Santos BRA
U73
1 Kenny Komi Bedel ITA
2 Armen Agaian RUS
3 Novruz Novruzov RUS
3 Zanggar Marat KAZ
5 Tom Blechschmidt GER
5 Levan Psuturi GEO
7 Tizie Gnamien FRA
7 Daniil Matveev RUS
U81
1 Matteo Habermann GER
2 Benedek Toth HUN
3 Mansur Lorsanov RUS
3 Eugen Matveiciuc MDA
5 Said Gadzhiev RUS
5 Said Ibragim Suslambekov RUS
7 Daniele Accogli ITA
7 Serikbolsyn Shyntas KAZ
U90
1 Emils Gerkens LAT
2 Yvo Witassek GER
3 Enrico Bergamelli ITA
3 Serafim Kompaniez ISR
5 Daniel Eich SUI
5 Bruno Katic CRO
7 Valeriy Endovitskiy RUS
7 Matsvei Kalesnik LTU
O90
1 David Babayan RUS
2 Nodar Bagaev RUS
3 Ivaylo Dimitrov BUL
3 Aleksi Svianadze GEO
5 Arutiun Babliian RUS
5 Filip Miljevic CRO
7 Yanis Alouane FRA
7 Vladlens Jarockis LAT
referee
9 Jamal Naser SWE
9 Dick Johansson SWE
9 Alessandro Corbellini ITA
9 Marcel Frost GER
9 Klaus Pfaffl GER
9 Henri Nicolas Renders BEL
9 Robert Korndewal NED
9 Michael Holm SWE
9 Giorgio Grava BEL
9 Andreas Bernhofer AUT
9 Graeme Maclachan GBR
9 Martin Rivers GBR
9 Tibor Vari HUN
9 Roland Poiger AUT
9 Andrey Shpanagel RUS
9 Nedim Bayat TUR
9 Claudio Raimondi ITA
9 Jean-Louis Preslier FRA

Results women

U40
1 Jente Verstraeten BEL
2 Marina Vorobeva RUS
3 Anastasiia Balaban UKR
3 Darja Dorowskich GER
5 Glafira Borisova RUS
5 Liliana Salimianova RUS
7 Tatiana Kovshova RUS
7 Lea Metrot FRA
U44
1 Laura Ferreira BRA
2 Timea Kardos HUN
3 Carlotta Avanzato ITA
3 Liliia Nugaeva RUS
5 Amanda Arraes BRA
5 Ana Viktorija Puljiz CRO
7 Mariam Amkhadova RUS
7 Coralie Gilly FRA
U48
1 Andrea Stojadinov SRB
2 Mascha Ballhaus GER
3 Jana Gussenberg GER
3 Anika Schicho AUT
5 Elin Henninger NED
5 Anneliese Trappe GER
7 Leonie Gonzalez FRA
7 Chiara Serra GER
U52
1 Faiza Mokdar FRA
2 Federica Silveri ITA
3 Seija Ballhaus GER
3 Manon Monnard SUI
5 Daria Kashina RUS
5 Annika Wuerfel GER
7 Joanne Van Lieshout NED
7 Thayna Lemos BRA
U57
1 Natalia Kropska POL
2 Marica Perisic SRB
3 Renata Zachova CZE
3 Irina Zueva RUS
5 Alexandra Maroti HUN
5 Mariia Serdiutskaia RUS
7 Estelle Courtat FRA
7 Irene Pedrotti ITA
U63
1 Gabriella Moraes BRA
2 Mariem Khelifi TUN
3 Alessia Corrao BEL
3 Annabelle Winzig GER
5 Daria Kariakina RUS
5 Sayora Mirzakhmetova KAZ
7 Friederike Stolze GER
7 Marin Visser NED
U70
1 Marlene Galandi GER
2 Raffaela Igl GER
3 Morgane Fereol FRA
3 Renee Van Harselaar NED
5 Kim Hooi NED
5 Betty Vuk ITA
7 Safa Jelassi TUN
7 Melanie Niederdorfer AUT
O70
1 Luiza Cruz BRA
2 Daria Vladimirova RUS
3 Fatma Laabidi TUN
3 Hanna Rollwage GER
5 Krystal Garcia FRA
5 Marit Kamps NED
7 Tahina Durand FRA
7 Aleksandra Nikolaeva RUS
referee
9 Lisa Harrison GBR
9 Kerstin Doetsch GER
9 Katharina Marzok GER