European Cup Cadets Teplice - Event

European Cup Cadets Teplice

  • Date: 8 Apr 2017 - 9 Apr 2017
  • Place: Teplice, Czech Republic
  • Type: IJF Cadets World Tour
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Ali Askarzade AZE
2 Ejder Toktay TUR
3 Furkan Cinci TUR
3 Csanad Feczko HUN
5 Nikolas Rechberger AUT
5 Lyuboslav Grigorov BUL
7 Daniel Leutgeb AUT
7 Mircea Tomescu ROU
U55
1 Mihrac Akkus TUR
2 Aykhan Tanriverdiyev AZE
3 Radek Rypar CZE
3 Amrah Salimli AZE
5 Bence Mathe HUN
5 Oleh Veredyba UKR
7 Paul Onofrei ROU
7 Danylo Tomashevskyi UKR
U60
1 Vusal Ibrahimov AZE
2 Mateo Cuk GER
3 Luigi Centracchio ITA
3 Vadym Chernov UKR
5 Nijat Ismayilov AZE
5 Botond Szeredas HUN
7 Nabi Bayramov AZE
7 Turpal Djoukaev FIN
U66
1 Artjoms Galaktionovs LAT
2 Luca Rubeca ITA
3 Adrian Sulca ROU
3 Giovanni Zaraca ITA
5 Sabir Ismayilov AZE
5 Gnyaz Mahmudlu AZE
7 Stanislav Semkov UKR
7 Lev Smagin UKR
U73
1 Adam Stodolski POL
2 Muhammet Koc TUR
3 Mattia Prosdocimo ITA
3 Serhii Vostrenkov UKR
5 Gergely Nerpel HUN
5 Vusal Shamilov AZE
7 Dobromir Kalisterski BUL
7 Ralf Stiven Viru EST
U81
1 Marat Kryzhanskyi UKR
2 Daniele Accogli ITA
3 Mert Sismanlar TUR
3 Benedek Toth HUN
5 Gianluca Iudicelli ITA
5 Eugen Matveiciuc MDA
7 Karl Tuksammel EST
7 Ivan Yureskul UKR
U90
1 Emils Gerkens LAT
2 Denis Turac SVK
3 Jafar Akbarli AZE
3 Jakub Sokol POL
5 Louis Mai GER
5 Yvo Witassek GER
7 Enrico Bergamelli ITA
7 Niko Herzog AUT
O90
1 Mahammad Abdullayev AZE
2 Omer Aydin TUR
3 Ivaylo Dimitrov BUL
3 Jonas Schreiber GER
5 Jamal Feyziyev AZE
5 Filip Miljevic CRO
7 Volodymyr Kasyanok UKR
7 Norbert Slusarz POL
referee
9 Marek Simcak CZE
9 Klaus Pfaffl GER
9 Riccardo Del Carlo ITA
9 Stefan Newbury GBR
9 Matin Rahimli AZE
9 Graeme Maclachan GBR
9 Bert Hoedemakers BEL
9 Peter Lichtblau AUT
9 Ofer Ben Zvi ISR
9 Franck Robert FRA

Results women

U40
1 Vusala Karimova AZE
2 Muberra Gunes TUR
3 Ana Bjelic SRB
3 Darja Dorowskich GER
5 Eleonora Maksin GER
7 Aleksa Georgieva BUL
7 Eszter Harmath HUN
U44
1 Timea Kardos HUN
2 Amy Platten GBR
3 Ozge Andic TUR
3 Mireia Rodriguez ESP
5 Nikita Krieger GER
5 Nikola Szlachta POL
7 Laila Goebel GER
7 Sarah Ischt GER
U48
1 Andrea Stojadinov SRB
2 Jana Gussenberg GER
3 Mascha Ballhaus GER
3 Marta Kuras POL
5 Maria Dumitru ROU
5 Anneliese Trappe GER
7 Gabriela Dimitrova BUL
7 Fanni Kopasz HUN
U52
1 Szofi Ozbas HUN
2 Annika Wuerfel GER
3 Seija Ballhaus GER
3 Federica Silveri ITA
5 Yasmin Javadian GBR
5 Andrea Karman HUN
7 Florentina Ivanescu ROU
7 Kubra Senyayla TUR
U57
1 Giovanna Fusco ITA
2 Marica Perisic SRB
3 Caroline Fritze GER
3 Manon Lecharlier BEL
5 Miriam Beitans GER
5 Paula Gliga ROU
7 Natalia Kropska POL
7 Alexandra Maroti HUN
U63
1 Mariam Tchanturia GEO
2 Annabelle Winzig GER
3 Anetta Mosr LUX
3 Andjela Samardzic BIH
5 Mareike Reddig GER
5 Zarja Tavcar SLO
7 Anna-Lena Schuchter AUT
7 Nora Szilli HUN
U70
1 Marlene Galandi GER
2 Martina Esposito ITA
3 Nina Gersiova SVK
3 Raffaela Igl GER
5 Eniko Gergacz HUN
5 Marlene Hunger AUT
7 Nataliia Chystiakova UKR
7 Jasmin Neuhold GER
O70
1 Hanna Rollwage GER
2 Mine Kalender TUR
3 Sophio Somkhishvili GEO
3 Kinga Wolszczak POL
5 Petra Farago HUN
5 Nika Slamberger SLO
7 Szilvia Farkas HUN
7 Dayami Suarez Cabrera ESP
referee
9 Lena Sterea ROU
9 Antonina Herian POL
9 Ewa Gnyp POL
9 Bronislava Bednarova CZE
9 Vera Pelantova CZE
9 Roberta Chyurlia ITA
Country Gold
Azerbaijan4
Hungary4
Germany2
Latvia1
Czech Republic1
Ukraine1
Slovenia1
Italy1
Portugal1