Cadet World Championships Sarajevo - Event

Cadet World Championships Sarajevo

  • Date: 5 Aug 2015 - 8 Aug 2015
  • Place: Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
  • Type: World Cadet Championships
  • Comparable competitions:

Judo results

Filter country:

Results men

U50
1 Aibolat Ystybay KAZ
2 Biagio D'Angelo ITA
3 Narmandakh Bayanmunkh MGL
3 Kazbek Naguchev RUS
5 Giorgi Niazashvili GEO
5 Joao Paulo Correia BRA
7 Mike Pinheiro BRA
7 Ioannis Xenofontos CYP
U55
1 Denislav Ivanov BUL
2 Tofig Mammadov AZE
3 Khamzat Akhmarov RUS
3 Vano Khubashvili GEO
5 Renan Torres BRA
5 Bence Pongracz HUN
7 Bruno Watanabe BRA
7 Francisco Mendes POR
U60
1 Genki Koga JPN
2 Michael Marcelino BRA
3 Akhmed Bogatyrev RUS
3 Robinzon Beglarashvili GEO
5 Mahammad Hajiyev AZE
5 Dhzamoliddin Abdulloev TJK
7 Luca Caggiano ITA
7 Abbas Abassov TKM
U66
1 Giovanni Esposito ITA
2 Bagrati Niniashvili GEO
3 Hideyuki Ishigooka JPN
3 Ugur Sarikaya TUR
5 Zhankozha Marat KAZ
5 Bilal Ciloglu TUR
7 Dmytro Tsiukh UKR
7 Golibjon Sulaymonov UZB
U73
1 Vasili Balampanasvili GRE
2 Nikita Duinovs LAT
3 Jasur Sodikov UZB
3 Aleksandr Cherkai UKR
5 Razvan Ciolan ROU
5 Filip Stojak CRO
7 Miguel Alves POR
7 Munkhbayasgalan Erdenesukh MGL
U81
1 Falk Petersilka GER
2 Igor Morishigue BRA
3 Toni Miletic BIH
3 Sherkhon Turaboev UZB
5 Goga Kevkhishvili GEO
5 Jan Reijntjens NED
7 Lazar Cupic MNE
7 Apor Toth HUN
U90
1 Simeon Catharina NED
2 Zelym Kotsoiev AZE
3 Anton Sachylovich BLR
3 Onise Saneblidze GEO
5 Keisuke Iwaki JPN
5 Adam Khadzhi Mutaliev RUS
7 Jelle Snippe NED
7 Sebastian Schneider AUT
O90
1 Kemal Kaitov RUS
2 Inal Tasoev RUS
3 Stephan Hegyi AUT
3 Khurshed Madzhidov TJK
5 Ignas Mecajus LTU
5 Aleks Molodeckij LTU
7 Filip Miljevic CRO
7 Gela Zaalishvili GEO
referee
9 Mashbat Bukhbat MGL
9 Evgeny Rakhlin RUS
9 Frank Doetsch GER
9 Guerrino De Patre ITA
9 Veli-Matti Karinkanta FIN
9 Sinisa Skrbic SRB
9 Jean Jacques Rusca FRA
9 Fahed Al Mutairi KUW
9 Mariano Dos Santos BRA
9 Craig Bartlett NZL
9 Raymond Saito USA
9 German Contreras VEN
9 Adel Al Marzooqi QAT
9 Souheir Elmtouni MAR
9 Babacar Ngom SEN

Results women

U40
1 Olga Borisova RUS
2 Oidovchimed Baasansuren MGL
3 Lidia Marin ROU
3 Oumaima Bedioui TUN
5 Shahana Hajiyeva AZE
5 Nursulu Yeraliyeva KAZ
7 Ilona Tkachova UKR
7 Gulbahar Madreymova TKM
U44
1 Daria Bilodid UKR
2 Sofia Petitto ITA
3 Riko Igarashi JPN
3 Jessica Silva BRA
5 Shirine Boukli FRA
5 Iuliia Ogarkova RUS
7 Lois Petit BEL
7 Laura Martinez Abelenda ARG
U48
1 Diyora Keldiyorova UZB
2 Jorien Visser NED
3 Anais Mosdier FRA
3 Tugce Beder TUR
5 Blandine Pont FRA
5 Nadezda Petrovic SRB
7 Ekaterina Dolgikh RUS
7 Gabriela Clemente BRA
U52
1 Kana Tomizawa JPN
2 Tihea Topolovec CRO
3 Margarita Shrainer RUS
3 Irem Korkmaz TUR
5 Lydia Boudouaia FRA
5 Catalina Schiopu ROU
7 Lisa Dengg AUT
7 Aiida Karchayeva KAZ
U57
1 Ryoko Takeda JPN
2 Emilia Kanerva FIN
3 Anna Dabrowska POL
3 Hannah Deliu GER
5 Vitoria Andrade BRA
5 Angelika Szymańska POL
7 Enkhriilen Lkhagvatogoo MGL
7 Mariam Tchanturia GEO
U63
1 Sanne Vermeer NED
2 Chie Sasaki JPN
3 Hanna Kukharuk UKR
3 Anja Obradovic SRB
5 Darja Piskunova LTU
5 Anastasia Kolyadenkova RUS
7 Chiara Lisoni ITA
7 Lucija Babic CRO
U70
1 Karla Prodan CRO
2 Alina Boehm GER
3 Jovana Pekovic MNE
3 Madina Taimazova RUS
5 Nefeli Papadakis USA
5 Suzuka Takaku JPN
7 Alice Bellandi ITA
7 Margit De Voogd NED
O70
1 Akira Sone JPN
2 Fanni Toth HUN
3 Evgeniia Kondrashova RUS
3 Beatriz Souza BRA
5 Ina Bauernfeind GER
5 Maxime Brausewetter GER
7 Marketa Paulusova CZE
7 Mercedesz Szigetvári HUN
referee
9 Min-Sun Cho KOR
9 Martina Prgomet CRO
9 Victoria Melendes ESP